Академік Владислав Гончарук вважає, що водопровідну воду не можна вживати через вміст хлору: «Я постійно наголошую, що водопровідну воду категорично не можна вживати в їжу через вміст хлору. Вона не є питною. Це технічна вода, яка підходить для миття посуду і підлоги. Нею можна помитися, але пити її не можна ні в якому разі! Я багато разів підкреслював шкідливість хлору, але зараз світ ніяк не може від нього відмовитися. (...) У воді завжди багато різних природних нетоксичних органічних сполук – продуктів життєдіяльності рослин, тварин і людини. При взаємодії з ними знезаражується речовина, тобто хлор утворює хлорорганічні сполуки, наприклад, діоксини. До речі, ми знаходили діоксини у водопровідній воді Києва. (...) Справа в тому, що діоксини – це надзвичайно сильна отрута, яка не тільки вбиває, а й змушує організми мутувати. (...)
До речі, в нашому Інституті колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України розроблено унікальне водоочисне обладнання «Вега». У чому суть унікальності нашого методу очищення? Ми опромінюємо воду ультрафіолетом, який спалює наявну органіку до вуглекислого газу. І вода очищається до первозданного стану. За основу ми взяли природні процеси».
Учений також розповів про свої напрацювання зі встановлення бюветів по Києву, про бювети в Чорнобилі та про ситуацію із забрудненням річки Дніпро.
Щодо останнього, Владислав Гончарук зазначає: «Питання надзвичайно важливе, оскільки ми знаходимося зараз під загрозою через стан Дніпра. Ми самі себе самоліквідовуємо. Адже Дніпро – це головне джерело прісної води в Україні. Понад 70% води – і технічної, і питної, – ми споживаємо саме з Дніпра. Також у нас закладена потужна індустрія - і важка, і агропромислова. Землі, на яких вирощують овочі та фрукти, вимагають постійного поливу. Ми дуже залежимо від Дніпра, адже інших джерел споживання у нас немає. Але ми не бережемо цю річку. (...) У сонячні дні Дніпро може самоочищатися. Але для того, щоб він самоочищається, його перш за все потрібно вберегти від забруднення. Не можна допускати викидів стічних вод і викидів з підприємств – тоді Дніпро очиститься сам. У нього досить сил. Але останнім часом він змінюється на очах: у ньому пропадають елітні сорти риби, наприклад, сьомга і білуга. Тепер їх немає. Бо цим видам риб потрібна чиста, прозора вода і швидка вода з потужною аерацією».
Ознайомитися з повним текстом інтерв’ю За інформацією газети «День»