У заході взяли участь лікарі-практики та керівники провідних наукових установ регіону, зокрема генеральний директор Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України, голова Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України, член Президії НАН України академік Володимир Семиноженко. Під час зустрічі було розглянуто пропозиції науковців регіону стосовно застосування в практиці лікування хворих з діагнозом COVID-19. Окрему увагу було приділено розробленню місцевих протоколів лікування, а також формуванню реєстру пацієнтів, які видужали від коронавірусу та можуть стати донорами крові й плазми.
Така ініціатива консолідації знань вчених та лікарів-практиків є дуже своєчасною, - зазначив академік Володимир Семиноженко.
«Сьогодні мова йде не тільки про тимчасові тактичні завдання – як забезпечити наших лікарів. Зараз обов’язково треба думати про перспективу. Ми повинні мати повне своє озброєння, а саме – діагностичне обладнання, свої вакцини, свої ліки. Для цього потрібно розвивати нашу науку, особливо такий потужний науково-медичний центр, яким є Харків», - зазначив він.
Також академік Володимир Семиноженко додав, що подібне зібрання дозволяє окреслити напрямок дій на найближчу перспективу.
«Сьогодні необхідно провести масове обстеження людей, які, можливо, безсимптомно перехворіли та виявити антитіла. Потрібно збирати банк крові, де є ці антитіла, які дозволять допомагати лікувати важкохворих», - відзначив академік.
Фото: офіційний сайт Харківської обласної державної адміністрації
За інформацією Харківської обласної державної адміністрації та
НТК “Інститут монокристалів” НАН України