На виконання розпорядження Президії НАН України від 31.01.2020 № 80 «Про проведення конкурсу проектів цільової програми наукових досліджень НАН України «Соціокультурний простір України у формуванні національної стратегії: територіальні ідентичності, ідентифікаційні символи, ментальні практики» в 2020 році» Науковою радою програми відповідно до Положення про порядок конкурсного відбору та звітності за науковими проектами установ Секції суспільних і гуманітарних наук НАН, затвердженого
постановою Президії НАН України від 30.01.2019 № 28, здійснено конкурсний відбір проектів, визначено перелік проектів, рекомендованих до виконання в 2020 році.
На конкурс було подано 11 запитів. За результатами конкурсного відбору 5 проектів рекомендовано до виконання, 6 проектів відхилені.
Розпорядженням Президії НАН України від 23.04.2020 № 213 затверджено перелік проектів цільової програми наукових досліджень НАН України «Соціокультурний простір України у формуванні національної стратегії: територіальні ідентичності, ідентифікаційні символи, ментальні практики», що будуть виконуватися у 2020 році:
За розділом програми «Дослідження кордонів та прикордоння в системі сучасного соціогуманітарного знання»:
– «Культурний простір української історіографії ХХ – початку ХХІ ст.: радянські деформації, пострадянські трансформації, регіональна сегментація та перспективи» (установа-виконавець – Інститут історії України НАН України).
За розділом програми «Еволюція просторової організації України»:
– «Етнополітичні конфлікти та ідентифікаційні символи українських земель новітньої доби» (установа-виконавець – Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України).
За розділом програми «Особливості соціокультурної ідентифікації в умовах трансформаційної динаміки та геополітичних криз»:
– «Міноритарні спільноти східного походження в Україні: особливості функціонування в умовах суспільно-політичних трансформацій» (установа-виконавець – Інститут сходознавства ім. А.Ю.Кримського НАН України).
За розділом програми «Пограничний соціум як соціокультурний феномен»:
– «Угорсько-українське пограниччя: етнополітичні, мовні та релігійні критерії самоідентифікації населення» (установа-виконавець – Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України).
За розділом програми «Соціокультурний простір України в контексті стратегії національної безпеки»:
– «Відродження постконфліктних територій: світовий досвід і Україна» (установа-виконавець – Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України).