Активність комети 67P/ Чурюмова-Герасименко (з даних OSIRIS: ESA / ROSETTA / MPS ДЛЯ OSIRIS TEAM MPS / UPD / LAM / IAA / SSO / INTA / UPM / DASP / IDA; NAVCAM: ESA / ROSETTA / NAVCAM) |
Дослідження комет має величезний інтерес для світової науки. Оскільки більшу частину свого життя комети проводять далеко від Сонця, то вони зберегли практично незмінною первинну речовину. Тому комети можуть розповісти про найбільш ранні етапи формування та еволюцію нашої Сонячної системи. Значна частина дослідників переконана, що комети - це ключ до розуміння процесів, що призвели до виникнення життя на Землі.
Унікальна космічна місія «Rosetta» до комети 67Р/ Чурюмова-Герасименко стартувала з Землі в 2004 році, і, подолавши майже 500 мільйонів кілометрів, вперше в історії людства опустила зонд на поверхню комети. Свого часу дослідження Розетського Каменю стало ключовим для нашого розуміння цивілізації Давнього Єгипту, тож космічна місія «Rosetta», на честь якого вона була названа, подібно розсуває обрії нашого розуміння природи фізики комет та формування Сонячної системи.
Місце: платформа Zoom (код для доступу буде повідомлений в день лекції), Facebook (ретрансляція, тільки перегляд)
Вартість: безкоштовно
Форма для реєстрації Подія у Facebook За інформацією проекту «Дійсна наука»