Про досягнення українських науковців, зокрема розроблення вітчизняних ПЛР-тестів для виявлення коронавірусу Інститутом молекулярної біології і генетики НАН України, мізерне фінансування Академії та необхідність зміни ставлення держави до науки в ефірі телеканалу Інтер розповів генеральний директор Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України, голова Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України, член Президії НАН України академік Володимир Семиноженко.
Під час розмови академік Володимир Семиноженко розповів, що високу планку українські науковці тримали у багатьох галузях ще за радянських часів. Чого варті лише здобутки Інституту електрозварювання ім.Є.О. Патона. Українська «Мрія» - неперевершений ніким зразок авіаційної техніки.
Сьогодні в десятках наукових інститутів вчені продовжують робити відкриття, наголошує Володимир Семиноженко. Правда фінансування Національної академії наук України – мізерне. Тож людей в лабораторіях все меншає. Після отримання освіти молоді науковці легко знаходять себе у лабораторіях закордоном, де не економлять грошей на науку. Ті, хто лишається тут – працюють всупереч безгрошів’ю.
«Пандемія має змінити ставлення вітчизняних посадовців до науки як до другорядної галузі. І що швидше це станеться, то краще, адже в нас ще є сильна школа вчених, ще не пізно зберегти спадковість знань та вмінь», - зазначає Володимир Семиноженко. «Так, - вірить академік, - Україна ще зможе стати науковим центром Європи».