20 липня 2020 року у Харківській обласній державній адміністрації відбулося перше засідання обласної науково-координаційної ради.
Участь у засіданні взяли глава Харківської ОДА Олексій Кучер, а також провідні представники академічної та галузевої науки, університетів і високотехнологічних промислових підприємств, серед яких голова Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України академік НАН України Володимир Семиноженко, генеральний директор ННЦ «Харківський фізико-технічний інститут» академік НАН України Микола Шульга, ректор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна академік НАН України Віль Бакіров, директор ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» академік НААН Святослав Балюк, директор Науково-дослідного центру індустріальних проблем розвитку НАН України член-кореспондент НАН України Микола Кизим.
Відкриваючи захід, голова Харківської ОДА Олексій Кучер зазначив, що питання створення науково-координаційної ради виникло після його зустрічі з науковцями Харківської області в лютому цього року.
«Під час тієї зустрічі ми всі погодилися, що нам необхідні зміни в науці та вищій освіті. У нас є потенціал – ми весь час про це говоримо, є висококласні фахівці, вчені. Харківську область відзначають в Україні як потужний науковий центр. Але при цьому ми досить слабо рухаємося вперед. Я хочу, щоб ми реально визначили шляхи та пріоритетні напрямки роботи і працювали всі разом », - сказав очільник області.
Голова Північно-Східного наукового центру НАН України академік Володимир Семиноженко зазначив, що, крім роботи по визначеним секціям, Рада «повинна мати ідеологічне навантаження щодо стратегії розвитку економіки, яка характерна для Харкова і є наукомісткою економікою». Він зазначив, що зараз міжгалузева координація в державі знаходиться на низькому рівні і Харківщина може показати приклад такої взаємодії.
Академік Володимир Семиноженко наголосив, що обласна науково-координаційна рада – не просто ще одна формальна координуюча структура, а важливий і необхідний інструмент для вирішення цілої низки завдань:
• реалізації міжгалузевої та міжвідомчої взаємодії наших організацій, багато з яких є галузевими лідерами і повинні визначати науково-технічну і освітню політику;
• підготовки регіональних програм, в яких Харківська область може стати пілотною для подальшої реалізації їх на загальнонаціональному рівні в таких напрямах як відновлення ґрунтів, відновлення лісів, створення фармацевтичних кластерів, інформаційних та освітніх кластерів, енергетична безпека та продовження термінів роботи блоків АЕС, продовольча безпека;
• розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавчого та нормативно-правового забезпечення діяльності наших підприємств і організацій.
Під час засідання науково-координаційної ради було визначено її основні напрями роботи, регламент і структуру. Так, Рада включає наступні секції: розвитку інформаційних і комунікаційних технологій, проблем екологічної безпеки, енергетичної безпеки та енергоефективності, продовольчої безпеки, розвитку приладобудування, машинобудування, загальних проблем сталого розвитку, правового забезпечення інноваційного розвитку, розвитку освітнього потенціалу, розвитку фармацевтичної та суміжних галузей, медико-біологічних проблем. Склад Ради його учасники домовилися розширити, залучаючи до нього, в першу чергу, молодих вчених.
За інформацією Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України та Харківської ОДА
Фото: особиста сторінка академіка В. Семиноженка у Facebook