Технологія біометрії використовує фізіологічні параметри суб'єкта (код ДНК, відбитки пальців, райдужну оболонку ока, зображення обличчя, тембр голосу і т.п.). Біометричні технології активно застосовуються в багатьох областях, пов'язаних із захистом доступу до конфіденційної інформації, до матеріальних цінностей, при перетині державного кордону і т.п.
Зазвичай при класифікації біометричних технологій виокремлюють дві групи систем за типом використовуваних біометричних параметрів. Перша група використовує статичні біометричні параметри: відбитки пальців, геометрію руки, зображення особи, райдужну оболонку ока і т.п. Друга група використовує динамічні параметри: динаміку відтворення підпису або рукописного ключового слова, тембр голосу і т.п.
Останнім часом у світі збільшився інтерес до даної проблеми. Багато держав уже ввели в обіг паспорти з біометричними даними. У багатьох торгових центрах зарубіжних країн оплата за товари або послуги здійснюється за допомогою універсальних біометричних систем оплати.
Про розвиток цього процесу в нашій країні, різні варіанти застосування, а також про впровадження нових стандартів з новими біометричними ознаками йтиметься під час лекції завідувача відділу Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України доктора технічних наук, професора Володимира Романова. Він є одним із розробників стандартів, за якими в Україні видаються біометричні паспорти, а також являється головою підкомітету з біометрії Комітету ІСО України ТК 20.
Формат - в середовищі Zoom.
УЧАСТЬ ВІЛЬНА
Реєстрація на лекцію:
https://bit.ly/32AY731 Координатори лекторію «Наукові зустрічі \ Scientific meetings»:
– докторант Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України кандидат історичних наук Сергій Жабін;
– старший науковий співробітник Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України кандидат хімічних наук Антоніна Редькіна;
– науковий співробітник Інституту газу НАН України кандидат технічних наук Костянтин Сімейко.
Підписуйтесь на сторінку лекторію "Наукові зустрічі / Scientific meetings":
https://www.facebook.com/scientific.meetings2020/ За інформацією лекторію «Наукові зустрічі \ Scientific meetings»