22-24 вересня 2020 року в Києві на базі Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка (ІГМР) НАН України відбулася Міжнародна наукова конференція «Докембрій: породні асоціації та їхня рудоносність».
До участі в конференції в пленарному та онлайн режимі долучилися 95 науковців та геологів-виробничників з України, США, Австралії та Росії. Вони представили 22 академічні і галузеві наукові установи, заклади вищої освіти, виробничі організації та приватні підприємства.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся академік-секретар Відділення наук про Землю НАН України, директор ІГМР НАН України академік О.М. Пономаренко. Він акцентував увагу на стратиграфічних дослідженнях, як одній з найважливіших складових вивчення докембрію загалом та Українського кристалічного щита зокрема. Було відмічено, що в Національному стратиграфічному комітеті України проходить активне обговорення змін щодо розчленування докембрійських утворень Приазовського мегаблока УЩ. Найближчим часом очікується їх розгляд на черговому засіданні НСК України.
|
Привітав учасників конференції і голова Наукової ради з прогнозування Держгеонадр М.В. Гейченко. Він зазначив важливу роль у геологічних дослідженнях і розвитку мінерально-сировинної бази України наукового колективу Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України. В умовах суттєвого скорочення робіт у системі Держгеонадра ІГМР НАН України фактивно відіграє сьогодні провідну роль у дослідженнях геології та корисних копалин УЩ.
На конференції також виступив керівник відділення Наук про Землю Малої Академії наук м. Києва І.Г. Савчук. Він відмітив необхідність популяризації геологічних наук серед учнівської молоді як майбутнього поповнення рядів українських науковців.
У своєму вітальному слові генеральний директор АТ ДАК "УКРАЇНСЬКІ ПОЛІМЕТАЛИ" О.Б. Бобров висловив сподівання на майбутнє відновлення геологозйомочних та пошукових робіт, які дадуть додатковий поштовх для активізації академічної науки, що знаходиться в прямій залежності від діяльності Держгеонадр.
Сучасний стан і нагальні проблеми геологічного вивчення докембрію за участі українських геологів висвітлювались у 15 усних і 12 стендових доповідях. Найбільшу активність виявили вчені-геологи ІГМР НАН України, Інституту геофізики імені С. І. Субботіна НАН України, Львівського національного університету ім. І. Франка, Державного підприємства «Українська геологічна компанія».
Конференція завершилась цікавими та продуктивними дискусіями щодо проблем стратиграфічного розчленування та структурно-тектонічних особливостей глибокометаморфізованих докембрійських утворень УЩ, а також ефективних методів та методик їх вивчення, в тому числі, нетрадиційних.
Результатом обговорення стало ухвалення Проекту рішення конференції. Матеріали конференції (Збірник тез доповідей, Рішення конференції) після доповнень та узгоджень буде розміщено на сайті
ІГМР НАН України та
сайті конференції. За інформацією ІГМР НАН України