Побачив світ ювілейний випуск «Часопису Київського університету права».
Номер містить статті десятків провідних вітчизняних правознавців. Загалом у ньому представлено більш як 70 фахових публікацій про актуальні проблеми теорії та історії держави і права, конституційного, адміністративного, цивільного, господарського, трудового, земельного, кримінального й міжнародного права. Серед них – статті не лише українською, а й англійською мовами.
Відкриває номер колективна стаття головного редактора «Часопису» академіка НАН України Ю.С. Шемшученка, заступника головного редактора, ректора Київського університету права (КУП) НАН України, професора Ю.Л. Бошицького та завідувачки редакційно-видавничого відділу університету Т.В. Ходаківської під назвою «Часопису Київського університету права – 20 років». У публікації зазначається, що двадцятирічна історія журналу має відмітну рису – постійний розвиток, незважаючи на будь-які обставини. Завдяки злагодженій і наполегливій роботі редакційної колегії та потужної команди фахівців «Часопис Київського університету права» з року в рік збільшував свій формат, обсяг і наклад, набував все більшої популярності та завойовував авторитет читачів. На сьогоднішній день журнал продовжує розвиватися. Він визнаний науковою громадськістю та користується заслуженим авторитетом.
Рубрика «Видатні правознавці» присвячена правознавцю-енциклопедисту Євгену Васильовичу Спекторському. У статті розглянуто особливості праворозуміння професора та правові концепції й ідеї мислителя, що вплинули на формування і розвиток вітчизняної теорії права, філософії права, юридичної соціології й залишаються актуальними в сучасній юридичній науці.
Особливий інтерес становить стаття професора М.О. Медведєвої «Protection of the health-related rights in international law», у якій проаналізовано механізм міжнародно-правового захисту права на здоров’я. Окрему увагу приділено аналізу прав пацієнтів та принципу вільної та поінформованої згоди в міжнародному праві. Зроблено висновок щодо зв’язку між правом на охорону здоров’я, правами пацієнтів та принципом вільної та поінформованої згоди на медичне втручання.
Актуальною також є стаття докторки юридичних наук І.Д. Софінської «Подвійне громадянство, принцип вірності і публічне врядування: мати не можна позбавити».
У рубриці «Гість номера» цього разу одразу троє поважних гостей – Президент Угорського національного управління з питань даних, професор Аттіла Петерфалві зі статтею «Data Protection and Freedom of Information on digital platforms», а також співавтори статті «Proposed basic principles for the protection of national minorities in the EU» Уповноважений міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини з питань розвитку політики сусідства Ференц Калмар та Уповноважена Прем'єр-міністра Угорщини Каталін Сілі.
У “Часописі” також подано рецензії на наукові праці та підручники з юридичної тематики.
«Часопис Київського університету права» інтенсивно розширює та поглиблює закордонні контакти, сприяє розвитку міжнародного співробітництва, прагнучи не лише національного визнання, а й міжнародного статусу. Свідченням відповідності видання фаховим вимогам є те, що «Часопис» входить до міжнародних наукометричних баз даних HeinOnline (США), Index Copernicus International (Польща) та до бази даних цитувань CrossRef (США).
За результатами індексування журналу в Міжнародній наукометричній базі даних «Index Copernicus» показник ICV становить 73,51. І це один із найкращих результатів серед юридичних журналів.
Із повним змістом номерів можна ознайомитися на
сайті «Часопису Київського університету права». Святкуючи свій 20-річний ювілей, редакція журналу запрошує до співпраці авторів у сфері права, економіки , політології та соціології.
За інформацією КУП НАН України