З 19 по 21 жовтня 2021 року у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» (с. Березівка, Київська обл.,) відбулись XIII Міжнародна виставка «LABComplEX. Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. HI-TECH» (головна подія лабораторної індустрії в Україні, яка охоплює весь спектр обладнання, технологій, витратних матеріалів і комплекс послуг зі створення, оснащення, модернізації всіх типів і видів лабораторій різних галузей промисловості, науково-дослідницької сфери та медицини), а також ХІ Міжнародна виставка обладнання та технологій для фармацевтичної промисловості «PHARMATechExpo» (захід, на якому був представлений весь процес фармацевтичного виробництва – від розробки субстанцій та контролю якості сировини та обладнання для виробництва фармацевтичних препаратів).
Національна академія наук України взяла участь у цих заходах, розгорнувши окрему експозицію. У рамках експозиції 20 наукових установ Академії представили більше 100 новітніх наукових розробок.
Серед них такі.
Інститут геологічних наук НАН України продемонстрував Прогнозну карту бурштиноносності території України, з урахуванням літологічних, стратиграфічних, структурно-геологічних та палеогеоморфологічних критеріїв та кадастр родовищ і проявів для подальшого впровадження у медичну сферу.
Державна установа «Науковий центр гірничої геології, геоекології та розвитку інфраструктури НАН України» представила до розгляду використання природних мінералів у лікувально-оздоровчій сфері.
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України презентував розробку «Модифікація поверхонь імплантів ортофосфатом кальцію та наночастинками благородних металів за допомогою методу EB-PVD» та «Електронно-променева технологія синтезу наноструктурних матеріалів на поверхні лікарських субстанцій».
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України розробив та продемонстрував технологію виробництва елітних порошків синтетичних алмазів та кубічного нітриду бору за систематизованими критеріями АВТ типу «наковальні» та «тороїд».
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України продемонстрував оптичний 3D-профілометр – пристрій, призначений для визначення 3D переміщень і локальних деформацій поверхні об’єктів під час їх експлуатації або випробовувань.
Інститут фізичної хімії ім.Л.В. Писаржевського НАН України запропонував екологічно чисту технологію електронно-променевої стерилізації медичних виробів, санітарно-гігієнічних матеріалів і лікарських засобів та представив її для розгляду фахівцями, а також каталізатори гідрування, що не містять благородних металів, для тонкого органічного синтезу.
Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України представив розроблений фахівцями установи вітчизняний засіб "САНОФЛЮ" для профілактики та лікування грипу.
21 жовтня 2021 року в рамках зазначених виставкових заходів Національною академією наук України була організована та проведена ХІ науково-практична конференція «Новітні розробки наукового обладнання провідних приладобудівних компаній. Розвиток центрів колективного користування в НАН України», в якій взяли участь провідні науковці та фахівці різних напрямів.
Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України |
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України |
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України |
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України |
Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН та МОН України |
Інститут відновлюваної енергетики НАН України |
Інститут електродинаміки НАН України |
Державна установа «Науковий центр гірничої геології, геоекології та розвитку інфраструктури НАН України» |
Інститут фізичної хімії ім.Л.В. Писаржевського НАН України |
Інститут технічної теплофізики НАН України |
Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України |
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України |
Інститут фізики напівпровідників імені В. Є. Лашкарьова НАН України |
За інформацією Київського Будинку вчених НАН України