20–22 жовтня 2021 року в Інституті ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України відбулась організована ним Міжнародна конференція молодих вчених «Актуальні проблеми ботаніки та екології», присвячена 100-річчю цієї академічної установи. До зібрання долучилися 80 науковців із 12-ти міст України (Києва, Дніпра, Запоріжжя, Кременця, Кривого Рога, Луцька, Львова, Одеси, Полтави, Харкова, Хотина, Чернівців), а також з Азербайджану.
Учасники конференції |
Зібрання урочисто відкрив директор Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України член-кореспондент НАН України Сергій Мосякін. Відкриття конференції та виголошення трьох пленарних доповідей тривали першого дня в актовій залі Інституту. Другого і третього дня відбулися секційні засідання й екскурсії.
У межах пленарного засідання учасники конференції заслухали, зокрема, доповідь провідного наукового співробітника відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України доктора біологічних наук Анни Куземко «На шляху до впорядкованої класифікації рослинності Європи».
Доповідає доктор біологічних наук Анна Куземко (Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України) |
Учасники конференції виголосили також 14 секційних доповідей, які охопили широке коло питань. Молоді науковці представили результати своїх досліджень у галузях альгології, бріології, ліхенології, мікології, молекулярної біології, фізіології та біохімії рослин, фітогормонології, клітинної біології, генетики, анатомії, морфології та географії рослин, екології рослин, фітоценології, дендрології, інтродукції рослин тощо.
Учасники конференції представляють свої доповіді |
Потому всі зібралися за круглим столом на чолі з доцентом кафедри мікології та фітоімунології біологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна кандидатом біологічних наук Олегом Прилуцьким і обговорили проблему використання відкритих даних і світові тенденції у цьому питанні, а також загрози розвиткові науки, що можуть виникнути найближчим часом.
Кандидат біологічних наук Олег Прилуцький (Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна) |
За програмою конференції її учасники побували на екскурсії в Національному природному парку «Голосіївський» та відвідали Національний науково-природничий музей НАН України і Ботанічний сад ім. академіка О.В. Фоміна Навчально-наукового центру «Інституту біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Учасники конференції на екскурсії в Ботанічному саду ім. академіка О.В. Фоміна
Учасники конференції на екскурсії в Національному науково-природничому музеї НАН України. Екскурсію проводить науковий співробітник відділу ботаніки цього Музею кандидат біологічних наук Олексій Коваленко
На екскурсії в Національному природному парку «Голосіївський» учасники конференції ознайомлюються з особливостями збору мікологічного матеріалу. Екскурсію провела науковий співробітник відділу мікології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України кандидат біологічних наук Марія Зикова |
Оргкомітет і учасники конференції загалом схвалили її роботу та висловили думку про необхідність проведення подібних заходів і надалі.
Тези доповідей учасників конференції вже опубліковано у збірнику її матеріалів, електронний варіант якого доступний
на вебсайті Ради молодих учених Інституту ботаніки ім. М. Г.Холодного НАН України. За інформацією Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України