2 грудня 2021 року відбулося підписання Договору про співпрацю між Науково-технологічним комплексом "Інститут монокристалів" НАН України (НТК) та Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна (ХНУ).
Договір підписали генеральний директор Комплексу академік НАН України Володимир Семиноженко і ректор ХНУ імені В.Н. Каразіна, професор Тетяна Кагановська. Серед учасників заходу також були присутні проректор з наукової роботи ХНУ Віктор Катрич, проректор з науково-педагогічної роботи ХНУ Антон Пантелеймонов, перший заступник генерального директора НТК член-кореспондент НАН України Валентин Чебанов, заступник генерального директора НТК з наукової роботи кандидат хімічних наук Костянтин Бєліков. Підписанню документу передували робочі зустрічі, в ході яких обговорювалися актуальні проблеми співпраці між установами.
Багаторічна історія співробітництва Комплексу та Університету відіграє надзвичайно важливу роль у розвитку науки і техніки в Харківському регіоні. Університет є регіональним лідером із залучення абітурієнтів, а НТК – провідна база для проходження виробничої та дипломної практики здобувачів вищої освіти в галузі фізичних, технічних та хімічних наук. Ключовою особливістю цієї співпраці є тісне поєднання освітнього процесу з сучасними дослідженнями науковців НТК, що передбачає активне індивідуальне залучення студентів до науково-дослідної й інноваційної діяльності.
Так, за останні 5 років у НТК пройшли практику більше ніж 500 студентів Університету та було виконано понад 100 дипломних робіт. Крім того, провідні фахівці НТК очолюють три кафедри ХНУ – фізики кристалів, прикладної хімії та фізичної оптики, читають понад десять лекційних курсів, а студенти та науковці Університету, в свою чергу, мають змогу проводити дослідження на сучасному науковому обладнанні Комплексу та виконувати на його базі складні експерименти.
|
Підбиваючи підсумки зустрічі, академік НАН України Володимир Семиноженко підкреслив: «Це дуже важливий крок, який є реальним втіленням ідеї співпраці наукових установ НАН України з провідними університетами. Договір – це не просто рамкова угода, а своєрідна дорожня карта нашого майбутнього науково-освітнього співробітництва. Дуже важливо, що він містить додаток, в якому чітко прописані пріоритетні напрями майбутніх робіт та співпраці між НТК «Інститут монокристалів» та ХНУ імені Каразіна. Думаю, що, крім іншого, така співпраця – це приклад і для інших наукових та освітніх закладів».
На завершення зустрічі сторони–підписанти висловили сподівання на тривалу й результативну співпрацю, яка надасть випускникам Університету та вченим НТК нові перспективи для реалізації спільних проєктів та ініціатив.
За інформацією НТК "Інститут монокристалів" НАН України