Про 6 важливих досягнень української науки йдеться у статті журналістки Олени Зеленіної, нещодавно опублікованій на сторінках харківської газети “Час”.
“Рік, що минув, дав нам чимало прикладів наукових результатів дуже високого рівня. (…) Усі досягнення в одній статті перерахувати неможливо, тож хочу запропонувати читачам авторську добірку досягнень харківської та української науки, – пише авторка на початку публікації.
Першу позицію в її авторській добірці займає робота вітчизняних учених-генетиків, зокрема Інституту молекулярної біології і генетики НАН України (м. Київ), Інституту біології клітини (м. Львів), Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна (м. Київ), зусилля яких направлені на боротьбу з коронавірусом.
Чільне місце займають космічні дослідження, які проводяться вченими Радіоастрономічного інституту НАН України (м. Харків) спільно з польськими колегами із Центру космічних досліджень ПАН.
Фахівці Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України (м. Харків) продовжують брати участь у важливих експериментах на Великому адронному колайдері.
Великим успіхом стало введення в експлуатацію ядерної підкритичної установки “Джерело нейтронів”, здійснене в ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут”.
Низку вагомих результатів для інноваційного розвитку вітчизняного паливно-енергетичного комплексу отримали науковці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, а вчені ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України” представили свої висновки щодо ролі біоенергетики в економічній і екологічній політиці держави.
Замикає топ-6 подія, яка має дати новий поштовх у гідроакустичних, гідрологічних, геологічних, гідробіологічних, гідрохімічних та інших дослідженнях, – у минулому році після модернізації було спущено на воду науково-дослідне судно “Гідробіолог”.
Більше цікавої інформації про це дізнавайтеся з ПОВНОЇ ВЕРСІЇ СТАТТІ. Джерело: інтернет-сайт газети "Час", публікація від 20.01.2022 р.