Сьогодні, 7 квітня, на шпальтах газети “День” було опубліковано статтю директора Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України доктора історичних наук Георгія Папакіна, у якій вчений наводить цікаві факти, які випливають із системно-хронологічного аналізу історії армії Російської імперії / Радянської армії / армії рф упродовж XVIII — XXI ст.
“Армії будь-якої держави створюються для захисту власних володінь, державного суверенітету і, як це бувало неодноразово у світовій історії, — для завоювання чужої території. У пріоритеті, як правило, перебуває захист, тому практично в усіх державах військове відомство має назву міністерство оборони.
Але не так було в Російській імперії в усіх трьох її іпостасях: Російська імперія, РРФСР / СРСР, Російська Федерація. Від початку XVIII ст. відповідний центральний урядовий орган мав назву Військової колегії, військового міністерства. За більшовиків це став народний комісаріат військових і морських справ (наркомвоєнмор). Так тривало до 1934 р., коли нарешті в СРСР з’явився наркомат оборони. Щоправда, у певні періоди стару назву повертали, потім знову змінювали.
Отже, оборона держави не перебувала серед основних завдань військового відомства, навіть якщо виходити із суто номінальної ознаки. А от завоювання чужої території, поряд з придушенням повстань підкорених народів, навпаки, визначалося як найголовніше завдання армії”, - пише автор у статті.
Читати статтю повністю * * *
Про «традиції» безчестя і безслав'я московитського війська, успадковані сучасною російською армією, на прикладі історичного екскурсу у XVIII століття доктор історичних наук Георгій Папакін розповідає у іншій своїй статті, опублікованій газетою "День" 4 квітня ц.р.:
"Армія росії: початок шляху ганьби і злочинів. XVIII ст."