У створенні монографії взяли участь українські вчені як із вищих навчальних закладів, так і з установ НАН України, зокрема Інституту електродинаміки, Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова, Інституту загальної енергетики, Державної установи "Інститут геохімії навколишнього середовища Національної академії наук України", Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору, Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка, Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна.
Монографія присвячена актуальним проблемам енергетики та суміжних галузей. Результати досліджень представлені у 6 розділах: електроенергетика, теплоенергетика, атомна енергетика, викопне паливо, кібербезпека та інформатика, екологічна безпека. Представлено результати щодо регулювання режимів функціонування та застосування методики верифікації моделей в енергосистемах. Наведені нові методи та технології енергозбереження в галузі теплоенергетики. Розглянуто блок питань щодо функціонування атомних електростанцій, їх відходів та профілактичних заходів для захисту від негативного впливу на живі організми (на прикладі Чорнобильської АЕС). Наведено результати досліджень особливостей видобутку, очищення та використання викопного палива. Представлені результати щодо підвищення кібербезпеки енергетичної системи та її стійкості до різних загроз, у тому числі з використанням технології 5G. Традиційно для цієї серії розглядаються питання екологічної безпеки, впливу різних енергетичних систем на навколишнє середовище та його охорона.
Результати наведених досліджень набувають особливої актуальності через необхідність створення нових та відновлення знищених або пошкоджених в результаті військових дій об’єктів критичної інфраструктури.
Книга призначена для науковців, інженерів, фахівців, а також викладачів та аспірантів навчальних закладів, які займаються питаннями енергетики, енергосистем, екологічної безпеки та суміжних областей.
Systems, Decision and Control in Energy III [ed. by Artur Zaporozhets], Springer, 2022. doi: 10.1007/978-3-030-87675-3
За інформацією Інституту загальної енергетики НАН України