18 травня 2022 року Державний природознавчий музей НАН України й Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України спільно проведуть розмову «Вразливість музеїв: війни і колекції». Початок – о 16:00 за адресою: Львів, вул. Театральна, 18.
«Сила музеїв» – саме таку тему для цьогорічного Міжнародного дня музеїв запропонувала Міжнародна рада музеїв (ІСОМ). Тож цьогорічні «музейні дні» у Львові – це про сміливість говорити про нашу історію, про важливість берегти свою спадщину, про надважливу роль і самовідданість людей, які займаються музейною справою, про силу і стійкість музеїв під час війни. Але науковці Академії хочуть запропонувати своїм гостям поговорити не тільки про силу, а й про вразливість музеїв. Державний природознавчий музей НАН України пережив дві світові війни, окупацію і зараз знову не приймає відвідувачів через загрозу ракетних ударів по Львову…
Науковці Державного природознавчого музею НАН України спільно з колегами з Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України розкажуть, що відбувалося з музеєм та його колекціями в буремному ХХ сторіччі. Гості заходу також дізнаються про історію Михалківського скарбу – археологічної колекції золотих предметів, доля якої досі невідома.
Спікери:
Андрій Бокотей – доктор біологічних наук, старший науковий співробітник відділу ландшафтного та біотичного різноманіття Державного природознавчого музею НАН України (тема виступу: «Набутки і втрати природничих колекцій музею Дідушицьких»);
Наталя Булик – кандидат історичних наук, завідувачка відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України («Археологія у музеї Дідушицьких: люди, колекції, наукові проєкти»);
Микола Бандрівський – доктор історичних наук, старший науковий співробітник відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України («Михалківський скарб – історія однієї колекції»).
Для участі у події заповніть, будь ласка,
реєстраційну форму. Поспішайте, кількість місць обмежена.
За інформацією Державного природознавчого музею НАН України