Завідувачка відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України (Львів) докторка історичних наук Оксана Кісь отримала від Науково-дослідного та освітнього консорціуму вивчення Голодомору (The Holodomor Research and Educational Consortium – HREC) при Альбертському університеті (Канада) престижну міжнародну премію імені Роберта Конквеста – 2022 за статтю «Жіночий досвід Голодомору: виклики та суперечності материнства» («Women’s Experience of the Holodomor: Challenges and Ambiguities of Motherhood»), опубліковану 2021 року у фаховому рецензованому журналі «Journal of Genocide Research».
Докторка історичних наук Оксана Кісь |
Оксана Кісь – українська історикиня й антропологиня, яка спеціалізується на українській жіночій історії, феміністичній антропології, усній історії та ґендерних трансформаціях у постсоціалістичних суспільствах, президентка Української асоціації дослідників жіночої історії та співзасновниця Української асоціації усної історії, авторка монографій «Жінка в традиційній українській культурі другої половини ХІХ – початку ХХ століття» та «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти».
«Отримати нагороду імені Роберта Конквеста – велика честь і ще більша відповідальність. Для мене вкрай важливо, що студії Голодомору щораз частіше звертаються саме до аналізу його людських вимірів, а не лише демографічних наслідків, правових дефініцій чи політичних аспектів. Жіночі досвіди Голодомору є невід’ємною частиною цієї трагічної сторінки української історії. Дякую Holodomor Research and Education Consortium – HREC та високому журі за це визнання», – повідомила науковиця.
Присуджена нашій колезі міжнародна нагорода має особливу вагу серед дослідників і дослідниць Голодомору. Її заснували на пошану Роберта Конквеста (1917–2015) – одного з перших істориків Великого Голоду й автора новаторської праці «Жнива скорботи: радянська колективізація і терор-голод» (1986 рік), яка започаткувала системні дослідження Голодомору. Міжнародне журі у складі всесвітньо знаних учених присуджує цю премію раз на два роки за наукову статтю англійською мовою, що робить вагомий внесок у дослідження історії Голодомору 1932–1933 років.
Щиро вітаємо пані Оксану з високим визнанням і бажаємо їй нових професійних успіхів!
За інформацією Інституту народознавства НАН України
і Науково-дослідного та освітнього консорціуму вивчення Голодомору