І міжнародну науково-практичну конференцію «The Modern World and Economic Diplomacy: Challenges, Solutions and Recovery of Ukraine» («Сучасний світ та економічна дипломатія: виклики, рішення та відновлення України») організовано спільними зусиллями Інституту економіки та прогнозування НАН України (сектор міжнародних фінансових досліджень) і Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України. Вона стала своєрідним продовженням міжнародної науково-практичної конференції «Фундаментальні зсуви геоекономічної системи світу» (20–21 грудня 2022 року), проведеної Інститутом економіки та прогнозування НАН України спільно з Італійським інститутом майбутнього.
Вітаючи учасників конференції, директор Інституту економіки та прогнозування НАН України академік Валерій Геєць зауважив, що питання економічної дипломатії науковці та практики не часто обговорюють на спільних засіданнях. Проте саме у площині економічної дипломатії теоретичні ідеї стосовно ролі держави в економіці, геополітичної та геоекономічної структури світу, впливу інвестицій на економічне зростання, загрози кліматичних змін тощо реалізуються на практиці. Особливо це актуально у воєнний час і з метою повоєнного економічного відродження. Адже ці умови потребують майстерного ведення перемовин і досягнення поставлених цілей. «Інститут, – зазначив Валерій Геєць, – докладає всіх зусиль для теоретичного обґрунтування не тільки завдань, а й шляхів забезпечення стійкості економіки України в умовах війни та повоєнного відродження. Наразі напрацьовано наукову доповідь «Відновлення та реконструкція повоєнної економіки України», де обґрунтовано необхідність реконструктивного характеру відбудови економіки України, що передбачає не відтворення старої, а побудову нової економіки, заснованої на застосуванні сучасних технологій та сучасних підходів до просторової локалізації виробництв».
З доповідями від Інституту економіки та прогнозування НАН України виступили заступник директора член-кореспондент НАН України Сергій Кораблін («Financial Aspects of Recovery of Ukraine») і головний науковий співробітник доктор економічних наук Олександр Шаров («Ukraine’s Economic Diplomacy: Post-War Challenges»).
У конференції також узяли участь завідувачка сектору міжнародних фінансових досліджень докторка економічних наук Олена Борзенко й інші співробітники Інституту.
Під час панельної дискусії, яку модерував Олександр Шаров, свої доповіді представили професор Базельського університету Р. Занер, радник Міністерства закордонних справ Естонії Х. Карілаід, радник міністра закордонних справ Польщі професор П. Журавський вель Ґраєвський, Посол України в Туніській Республіці В. Хоманець.
Загалом конференція відбулась у дусі зацікавленого обговорення представлених доповідей, яке вийшло далеко за межі запланованого часу і дало змогу сформулювати конкретні пропозиції, які можуть бути використані нашими дипломатами, вирішуючи завдання повоєнного відродження України.
Докладніша інформація За інформацією Інституту економіки та прогнозування НАН України