українська

Анотація:Видання «Карадаг заповідний» присвячено Карадазькому природному заповіднику НАН України, розташованому біля південно-східних берегів Криму, на землях легендарної Кимерії, його унікальній природі та дивовижній історії. Цю землю оспівував у віршах та увічнював в акварелях М.О.Волошин. Тут Т.І.В»яземський створив Карадазьку Наукову Станцію, яка стала широко відома потім як Біостанція, Карадазька філія Інституту біології південних морів АН Української РСР і, нарешті Карадазький природний заповідник НАНУ. Карадаг сьогодні широко відомий не тільки в Криму, але й далеко за його межами як одна з найстаріших наукових установ майже з віковою історією, популярний природоохоронний об»єкт та центр еколого-просвітницької діяльності.
Читацька аудиторія:Книга розрахована на широке коло читачів – науковців, фахівців в галузі природничих наук, заповідної справи і охорони природи, викладачів, учителів, студентів, школярів і всіх, кому не байдужа природа та історія Південно-Східного Криму
російська

Анотація:Издание «Карадаг заповедный» посвящено Карадагскому природному заповеднику НАН Украины, расположенному у юго-восточных берегов Крыма на землях легендарной Киммерии, его уникальной природе и удивительной истории. Эту землю воспел в стихах и запечатлел в акварелях М.А.Волошин. Здесь Т.И.Вяземский создал Карадагскую Научную Станцию, известную впоследствии как Биостанция, Карадагский филиал Института биологии южных морей АН Украинской ССР, а затем Карадагский природный заповедник НАНУ. Карадаг сегодня широко известен не только в Крыму, но и далеко за его пределами как старейшее научное учреждение, имеющее вековую историю, и как популярный природоохранный объект, центр эколого-просветительской деятельности.
Книга рассчитана на широкий круг читателей – научных работников, специалистов в области естественных наук, заповедного дела и охраны природы, преподавателей, учителей, студентов, школьников, а также всех, кому интересна природа и история Юго-Восточного Крыма.
Читацька аудиторія:Книга рассчитана на широкий круг читателей