українська
Анотація:Розглянуто концепцію сталого еколого-соціально-економічного розвитку, виходячи з умови обов`язкової узгодженості економічного, екологічного та людського вимірів таким чином, щоб від покоління до покоління не зменшувалися якість та безпека життя людей, не погіршувався стан довкілля та відбувався соціальний прогрес, який визнає потреби кожної людини. Запропоновано підхід до системного узгодження та збалансування цих трьох складових. Сформовано систему вимірів (індексів та індикаторів) та розроблено нову методику для кількісного та якісного оцінювання цього дуже складного процесу. З використання зазначеної системи вимірів та методики виконано аналіз стану сталого розвитку в глобальному та регіональному вимірах на основі використання групи глобальних індексів та індикаторів, представлених авторитетними міжнародними організаціями. Окреме дослідження було присвячене вивченню стану суспільства, основаного на знаннях (К-суспільства), як важливої складової процесу сталого розвитку.
російська
Анотація:Рассмотрено концепцию устойчивого еколого-социально-економического развития, исходя из условий обязательной согласованности экономического, экологического и человеческого измерений таким образом, чтобы от поколения к поколению не уменьшались качество и безопасность людей, не ухудшалось состояние окружающей среды и происходил социальный прогресс, который признает потребности каждого человека. Предложено подход к системному согласованию и сбалансированию этих трех составляющих. Сформировано систему измерений (индексов и индикаторов) и разработано новую методику для количественного и качественного оценивания этого очень сложного процесса. С использованием указанной системы измерений и методики выполнено анализ состояния устойчивого развития в глобальном и региональном измерениях на основе использования группы глобальных индексов и индикаторов, представленных авторитетными международными организациями.
Анотація: Отдельное изучение было посвящено изучению состояния общества, основанного на знаниях (К-общества), как важной составляющей процесса устойчивого развития.