Читацька аудиторія українська
Навчальний посібник зорієнтований також на можливих замовників соціологічної інформації, зокрема журналістів і політиків. Він допоможе їм кваліфіковано замовляти проведення опитувань громадської думки, компетентно оцінювати якість виконання замовленої роботи.
Як організувати і провести соціологічне дослідження? Наскільки вірогідні дані, одержані в результаті опитування населення? Як правильно аналізувати і використовувати отримані результати? Запропонований навчальний посібник призначений для надання практичної методичної допомоги соціологові в організації і проведенні масових опитувань. Він може також використовуватися як вступний курс з методів дослідження для студентів-соціологів та студентів інших спеціальностей, що вивчають соціологію. У книзі послідовно розкриваються основні етапи емпіричного дослідження (підготовка проекту, програми, інструментарію, організація збору даних, обробка, аналіз і подання одержаних результатів). Особлива увага приділяється визначенню основних правил і вимог, дотримання яких забезпечує високу ефективність і якість роботи на кожному з етапів. Докладно розглядаються найпоширеніші помилки, які можуть призвести до викривлення результатів опитування.
Кожна лекція завершується списком рекомендованої літератури, словником основних термінів контрольними запитаннями для самоперевірки та темами для написання письмових робіт.
Читацька аудиторія російська
Учебное пособие ориентировано также на возможных заказчиков социологической информации, в частности журналистов и политиков. Оно поможет им квалифицированно заказывать проведение опросов общественного мнения, компетентно оценивать качество выполнения заказанной работы.
Как организовать и провести социологическое исследование? Насколько достоверными будут данные, полученные в результате опроса населения? Как правильно анализировать и использовать полученные результаты? Предложенное учебное пособие предназначено для предоставления практической методической помощи социологу в организации и проведении массовых опросов. Оно может также использоваться в качестве вступительного курса по методам исследования для студентов-социологов и студентов других специальностей, которые изучают социологию. В книге последовательно раскрываются основные этапы эмпирического исследования (подготовка проекта, программы, инструментария, организация сбора данных, обработка, анализ и представление полученных результатов). Особенное внимание уделяется определению основных правил и требований, соблюдение которых обеспечивает высокую эффективность и качество работы на каждом из этапов.
Обстоятельно рассматриваются самые распространенные ошибки, которые могут привести к искривлению результатов опроса. Каждая лекция завершается списком рекомендованной литературы, словарем основных терминов, контрольными вопросами для самопроверки и темами для написания письменных работ.