Читацька аудиторія українська
Для спеціалістів в області економіки та організації управління науково-технічним та інноваційним розвитком, для наукових працівників, викладачів, аспірантів та студентів.
Що сьогодні розуміють під терміном "високі технології"? За якими критеріями галузі та продукція ідентифікуються як високотехнологічні? Хто є лідерами світового ринку високотехнологічних товарів і яке місце посідає на ньому Україна? Як виявити потенційні можливості вітчизняних промислових підприємств щодо організації випуску високотехнологічної продукції, конкурентоспроможної на зовнішньому ринку, та встановити причини, які цьому перешкоджають? На ці та інші питання можна знайти відповідь у виданні, що є узагальненням багатоаспектного світового теоретико-методологічного та практичного досвіду з визначення і класифікації високих технологій, рекомендацій вітчизняної економічної науки, а також прикладних досліджень автора.
У монографії вперше подано перелік високотехнологічних товарів України, класифікованих за кодами УКТ ЗЕД, котрий гармонізовано з міжнародно-визнаним переліком ОЕСР за SITC-Rev. 3, що надало можливість оцінити стан зовнішньої торгівлі України продуктами високих технологій за окремими номенклатурними позиціями та провести порівняльний аналіз з іншими країнами. Крім того, у роботі визначено заходи для формування інформаційно-статистичного інструментарію оцінювання високотехнологічних виробництв та пріоритетні напрямки державної підтримки передових технологій в Україні. Для сприяння реалізації цих заходів розроблено методологічні рекомендації щодо ідентифікації високотехнологічних промислових підприємств України.
Читацька аудиторія російська
Для специалистов в области экономики и организации управления научно-техническим и инновационным развитием, для научных работников, преподавателей, аспирантов и студентов.
Что сегодня понимают под термином"высокие технологии"? По каким критериям отрасли и продукция идентифицируются как высокотехнологичные? Кто является лидерами мирового рынка высокотехнологичных товаров и какое место занимает на нем Украина? Как обнаружить потенциальные возможности отечественных промышленных предприятий относительно организации выпуска высокотехнологичной продукции, конкурентоспособной на внешнем рынке, и установить причины, которые этому препятствуют? На эти и другие вопросы можно найти ответ в издании, которое является обобщением многоаспектного мирового теоретико-методологического и практичного опытапо определению и классификации высоких технологий, рекомендаций отечественной экономической науки, а также прикладных исследований автора. В монографии впервые изложен перечень высокотехнологичных товаров Украины, классифицированных по кодам УКТ ЗЕД, который гармонизирован с международно-признанным перечнем ОЕСР за SITC-Rev.
3, что предоставило возможность оценить состояние внешней торговли Украины продуктами высоких технологийпо отдельным номенклатурным позициям и провести сравнительный анализ с другими странами. Кроме того, в работе определены мероприятия для формирования информационно-статистического инструментария оценивания высокотехнологичных производств и приоритетные направления государственной поддержки передовых технологий в Украине. Для содействия реализации этих мероприятий разработаны методологические рекомендации к идентификации высокотехнологичных промышленных предприятий Украины.