Читацька аудиторія українська
Монографія може становити інтерес для вчених, аспірантів і фахівців, що працюють в галузі сенсорики і інформаційних систем.
Інтелектуальні системи належать до науково-технічних досягнень, що мають перспективу застосування практично у всіх галузях людської діяльності та спроможні кардинально змінити організацію і структуру різних видів виробництва, тестування біологічно- і хімічно-активних речовин, аналіз і контроль в системах охорони здоров’я та моніторингу довкілля. Однак ефективна робота інтелектуальних систем можлива лише за умови забезпечення їх високоякісною первинною інформацією. Це вимагає створення принципово нових мікроелектронних датчиків на основі нових функціональних матеріалів з використанням нових фізичних, хімічних, біохімічних і біофізичних ефектів, застосування сенсорних масивів та високочутливих, точних і стабільних вимірювальних каналів, широкого використання інформаційних мереж та впровадження високих технологій для реалізації цих засобів. Дану монографію присвячено розгляду комплексу означених проблем і нових підходів до їх розв’язання.
В ній наведено отримані авторами результати створення нових класів мікроелектронних датчиків нового покоління для високоефективних інформаційних систем інтелектуального рівня і самі системи різного призначення.
Читацька аудиторія російська
Монография может представлять интерес для ученых, аспирантов и специалистов, работающих в области сенсорики и информационных систем.
Интеллектуальные системы относятся к научно-техническим достижениям, имеющим перспективу применения практически во всех областях человеческой деятельности и способным кардинально изменить организацию и структуру различных видов производства, тестирования биологически- и химически активных веществ, анализ и контроль в системах здравоохранения и мониторинга окружающей среды. Однако эффективная работа интеллектуальных систем возможна лишь при условии обеспечения их высококачественной первичной информацией. Это требует создания принципиально новых микроэлектронных датчиков на основе новых функциональных материалов с использованием новых физических, химических, биохимических и биофизических эффектов, применения сенсорных массивов и высокочувствительных, точных и стабильных измерительных каналов, широкого использования информационных сетей и внедрения высоких технологий для реализации этих средств.
Данная монография посвящена рассмотрению комплекса обозначенных проблем и новых подходов к их решению. В ней приведены полученные авторами результаты создания новых классов микроэлектронных датчиков нового поколения для высокоэффективных информационных систем интеллектуального уровня и сами системы различного назначения.