Читацька аудиторія українська
Розраховано на фахівців, які займаються теоретичною та практичною діяльністю у сфері національної економіки, державного та регіонального менеджменту, аспірантів, студентів...
У монографії досліджено теоретико-методологічні та прикладні аспекти екологоорієнтованого стратегічного планування у загальному управлінні розвитком територіальних економіко-екологічних систем різних рівнів. Автор досліджує екологоорієнтоване стратегічне планування як процес обґрунтування, прийняття та затвердження найважливіших рішень щодо подальшого екологічно безпечного та збалансованого розвитку територіальних економіко-екологічних систем в межах індикативної моделі, де враховано як екологічні, так і економічні інтереси території. Проаналізовано етапи становлення програмно-цільового методу планування в управлінні ресурсно-екологічною сферою національної економіки. Розроблено інституційний механізм формування та реалізації екологоорієнтованих стратегічних планів.
Запропоновані в роботі методики оцінки економіко-екологічної безпеки розвитку територіальних систем за економічними і соціально значущими показниками та оцінки результативності екологоорієнтованого стратегічного планування їх розвитку будуть корисними для підвищення ефективності управління національною економікою.
Читацька аудиторія російська
Рассчитано на специалистов, занимающихся теоретической и практической деятельностью в сфере национальной экономики, государственного и регионального менеджмента, аспирантов, студентов...
В монографии исследованы теоретико-методологические и прикладные аспектыэкологоориентированного стратегического планирования в общем управлении развитием территориальных экономико-экологических систем различных уровней. Автор исследует экологоориентированное стратегическое планирование как процесс обоснования, принятия и утверждения важнейших решений по дальнейшему экологически безопасному и устойчивому развитию территориальных экономико-экологических систем в рамках индикативной модели, где учтены как экологические, так и экономические интересы территории. Проанализированы этапы становления программно-целевого метода планирования в управлении ресурсно-экологической сферой национальной экономики. Разработан институциональный механизм формирования и реализации экологоориентированных стратегических планов.
Предложенные в работе методики оценки экономико-экологической безопасности развития территориальных систем по экономическим и социально значимым показателям и оценки результативностиэкологоориентированного стратегического планирования их развития будут полезными для повышения эффективности управления национальной экономикой.