Анотація українська
У монографії подано нову методологію виготовлення сімейств програмних систем (СПС) з готових компонентів повторного використання (КПВ). До її складу входять: засоби моделювання членів СПС за допомогою предметно-орієнтованих мов DSL (Domain Specific Language), новітні моделі взаємодії, варіабельності і життєздатності СПС, операції зборки в алгебрі компонентного програмування, вітчизняна концепція індустріального виробництва СПС у формі фабрик програм за лініями продуктів з КПВ, інженерія тестування та якості СПС з оцінюванням показників його якості й вартості.
Описані загальні компоненти інструментально-технологічного комплексу (ІТК) з реалізації спектру ліній технології (сайтhttp://192.168.220.87/проект-2011/index.html): розробка і специфікація КПВ в репозиторію; взаємодія програм і систем у середовищах VS.Net, CORBA, Java; зборка різномовних КПВ у ПС; опис доменів мовою DSL; технології побудови нових артефактів у середовищі MS.Net; обслуговування КПВ у репозиторію; підтримка навчання за підручником програмної інженерії (Лавріщева К.М.) на створеної студентській фабрики програм факультету кібернетики КНУ ім. Т.Г. Шевченка (сайтhttp://programsfactory.univ.kiev.ua).
Анотація російська
В монографии представлена новая методология изготовления семейств программных систем (СПС) из готовых компонентов повторного использования (КПИ). В состав методологии входят: средства моделирования членов СПС в языке DSL (Domain Specific Language), новые модели (взаимодействия, вариабельности и жизнеспособности) СПС, операции зборки КПИ в алгебре компонентного программирования, отечественная концепция индустриального производства СПС в форме фабрик программ по линиям продуктов с КПИ, инженерия тестирования и качества СПС с оцениванием показателей качества и стоимости.
Дано описание инструментально-технологического комплекса (ИТК) для реализации спектра линий технологии (сайтhttp://192.168.220.87/проект-2011/index.html): разработка и спецификация КПИ в репозитории; взаимодействие программ и систем в средах VS.Net, CORBA, Java; сборка разноязыковых компонентов в ПС; описание доменов на языке DSL; технология построения новых артефактов в среде VS.Net; обслуживание КПИ в репозитории; поддержка обучения по учебнику программная инженерия (Лаврищеваа Е.М.), реализованного на студенческой фабрике программ факультета кибернетики КНУ им. Т.Г. Шевченка (сайтhttp://programsfactory.univ.kiev.ua).