Анотація українська
![](https://files.nas.gov.ua/logo/CountryFlags/Ukraine.png)
Монографія присвячена дослідженню погодно-кліматичного фактора (ПКФ) як економічної категорії. Особлива увага звертається на розвиток понятійно-категоріального представлення «ресурсів» та «антиресурсів» в системі ПКФ. На основі концепції ресурсу як джерела розвитку і антиресурсу (джерело збитків і перешкод розвитку) розглядаються організаційно-економічні підходи до обліку ПКФ в управлінні економічним розвитком; визначаються організаційно-управлінські важелі регулювання виходу з кризових ситуацій, зумовлених проявами погодно-кліматичного антиресурсу; обґрунтовуються принципи економіко-екологічного прогнозування, стосовно ресурсів і антиресурсів. Також запропоновано напрями удосконалення концепції геоінформаційно-моніторингової системи (ГІМС) в контексті обліку погодно-кліматичного фактора.
Монографія призначена для широкого кола фахівців в сфері управління природокористуванням і регіональної економіки
Читацька аудиторія російська
![](https://files.nas.gov.ua/logo/CountryFlags/Russia.png)
Монография предназначена для широкого круга специалистов в сфере управления природопользованием и региональной экономики
Монография посвящена исследованию погодно-климатического фактора (ПКФ) как экономической категории. Особое внимание обращается на развитие понятийно-категориального представления «ресурсов» и «антиресурсов» в системе ПКФ. На основе концепции ресурса как источника развития и антиресурса (источник ущербов и препятствий развитию) рассматриваются организационно-экономические подходы к учету ПКФ в управлении экономическим развитием; определяются организационно-управленческие рычаги регулирования выхода из кризисных ситуаций, обусловленных проявлениями погодно-климатического антиресурса; обосновываются принципы экономико-экологического прогнозирования, применительно к ресурсам и антиресурсам. Также предложены направления совершенствования концепции геоинформационно-мониторинговой системы (ГИМС) в контексте учета погодно-климатического фактора.