Читацька аудиторія українська
Брошура написана на основі широкого залучення періодичної преси, архівних джерел, тогочасної та сучасної літератури, й розрахована як на фахівців-істориків, так і широке коло читачів.
В пропонованій увазі читачів брошурі проаналізований негативний вплив потворних соціально-економічних реалій Російської імперії на процес формування модерної української нації. Саме ці реалії з одного боку призвели до того, що в результаті тяжких економічних та психологічних навантажень військового часу російська армія перетворилася на розрізнені банди дезертирів та мародерів, а з другого – що українська нація виявилася недорозвинутою і нездатною до протидії цим злочинним угрупуванням. Також наше наукове дослідження про події сторічної давнини є актуальним і сьогодні, бо безпосередньо торкається питання про взаємостосунки України із європейськими державами. В роботі значну увагу приділено питанню про те, як не можна переходити ту невидиму межу, за якою компроміси і поступки західному капіталу перетворюються на зраду національних інтересів.
У брошурі висвітлюється також питання про те, як переборюючи спротив російського самодержавства і великого інонаціонального капіталу, українські просвітяни та кооператори створювали національні фінансові, промислові й культурно-освітні інституції
Читацька аудиторія російська
Брошюра написана на основе широкого привлечения периодической прессы, архивных источников, тогдашней и современной литературы, и рассчитана как на специалистов-историков, так и широкий круг читателей
В предлагаемой вниманию читателей брошюре проанализировано негативное влияние уродливых социально-экономических реалий Российской империи на процесс формирования современной украинской нации. Именно эти реалии с одной стороны привели к тому, что в результате тяжелых экономических и психологических нагрузок военного времени русская армия превратилась в разрозненные банды дезертиров и мародеров, а с другой – что украинская нация оказалась недоразвитой и неспособной к противодействию этим преступным группировкам. Также наше научное исследование о событиях столетней давности актуально и сегодня, поскольку напрямую затрагивает вопрос о взаимоотношениях Украины с европейскими государствами. В работе значительное внимание уделено вопросу о том, как нельзя переходить ту невидимую черту, за которой компромиссы и уступки западному капиталу превращаются в измену национальных интересов.
В брошюре освещается также вопрос о том, как преодолевая сопротивление русского самодержавия и крупного инонационального капитала, украинские просветители и кооператоры создавали национальные финансовые, промышленные и культурно-образовательные учреждения.