Читацька аудиторія українська
Призначена для кліматологів, гідрологів, гідрохіміків, гідробіологів, фахівців в галузі охорони природи та заповідної справи, аспірантів і студентів біологічних, географічних і водогосподарських спеціальностей
Розглянуто регіональні прояви глобальної зміни клімату на заповідних територіях верхньої Прип’яті. Наведено результати гідрологічних та гідрохімічних досліджень водойм та водотоків річок басейну верхньої Прип'яті, зокрема в межах Національного природного парку "Прип’ять – Стохід". Обговорено результати гідроморфологічної оцінки водойм та водотоків, дані щодо гідрохімічного стану в ретроспективі та в динаміці, на тлі кліматичних змін. Проаналізовано сучасний стан фітопланктону, вищої водної рослинності, зоопланктону, угруповань макробезхребетних, іхтіофауни та паразитофауни гідробіонтів. Наведено дані щодо складу та розповсюдження гідробіонтів, зроблено оцінку вразливості гідроекосистем та екологічних ризиків у різнотипних водних об’єктах Національного природного парку "Прип’ять – Стохід". Розглянуто історичні аспекти формування гідромережі та гідробіоти басейну Прип’яті. На підставі прогнозних даних щодо змін клімату на період до 2040 р.
скориговано референційні значення біологічних дескрипторів та надано прогноз екологічного стану водних екосистем Національного природного парку "Прип’ять – Стохід"
Читацька аудиторія російська
Предназначена для климатологов, гидрологов, гидрохимиков, гидробиологов, специалистов в области охраны природы и заповедного дела, аспирантов и студентов биологических, географических и водохозяйственных специальностей
Рассмотрены региональные проявления глобального изменения климата на заповедных территориях верхней Припяти. Приведены результаты гидрологических и гидрохимических исследований водоемов и водотоков рек бассейна верхней Припяти, в частности в рамках Национального природного парка "Припять – Стоход". Обсуждены результаты гидроморфологической оценки водоемов и водотоков, данные по гидрохимическому состоянию в ретроспективе и в динамике, на фоне климатических изменений. Проанализировано современное состояние фитопланктона, высшей водной растительности, зоопланктона, группировок макробеспозвоночных, ихтиофауны и паразитофауны гидробионтов. Приведены данные по составу и распространению гидробионтов, произведена оценка уязвимости гидроэкосистем и экологических рисков в разнотипных водных объектах Национального природного парка "Припять – Стоход". Рассмотрены исторические аспекты формирования гидросети и гидробиоты бассейна Припяти.
На основании прогнозных данных об изменении климата на период до 2040 г. скорректированы референционные значения биологических дескрипторов и предоставлен прогноз экологического состояния водных экосистем Национального природного парка "Припять – Стоход"