Читацька аудиторія українська
Видання призначене для всіх, кого цікавить історія України кінця ХІХ ст. — першої третини XX ст. у її різноманітному персональному вимірі.
Представлена збірка автобіографічних документів є продовженням вивчення діяльності і досягнень Постійної комісії для складання Біографічного словника діячів України, що діяла в складі Всеукраїнської академії наук в 1918—1933 роках. Автобіографії і відповіді на запитання анкет українських діячів кінця XIX ст. — 30-х рр. XX ст. цілеспрямовано накопичувалися в Біографічній комісії для отримання інформації з метою створення Біографічного словника українських діячів. В збірці представлено 143 документи різних за фахом відомих, маловідомих і зовсім незнаних осіб, що відрізняє її від відомих збірок «Самі про себе». Автобіографічні наративи як особлива форма характеристики людської діяльності сукупно складають відповідний соціальний і культурний контексти часу, в якій автор кожного документа вписав образ свого «Я». Значна частина документів публікується вперше.
Читацька аудиторія російська
Издание предназначено для всех, кого интересует история Украины конца XIX в. — первой трети XX в. в ее широком персональном измерении.
Представленный сборник автобиографических документов является продолжением изучения деятельности и достижений Постоянной комиссии для составления биографического словаря деятелей Украины, действовавшей в составе Всеукраинской академии наук в 1918—1933 годах. Автобиографии и ответы на вопросы анкеты украинских деятелей конца XIX в. — 30-х гг. XX в. целенаправленно накапливались в биографической комиссии для получения информации с целью создания биографического словаря украинских деятелей. В сборнике представлены 143 документа различных по специальности известных, малоизвестных и совсем неизвестных лиц, что отличает ее от известных сборников «Сами о себе». Автобиографические нарративы как особая форма характеристики человеческой деятельности совокупно составляют соответствующий социальный и культурный контексты времени, в которой автор каждого документа вписал образ своего «Я». Значительная часть документов публикуется впервые.