Читацька аудиторія українська
Розрахована на широке коло науковців, аспірантів, студентів, усіх, хто цікавиться проблемами звичаєвого права України.
Книга присвячена одній з найактуальніших проблем історії українського права. В ній у контексті сучасних досягнень культурології, соціальної та юридичної антропології розглядаються сутність та характер звичаєвого права як соціально-правового явища, теоретичні аспекти походження та еволюції правового звичаю як форми (джерела) права; взаємовплив позитивного та звичаєвого права. Детально аналізується процес становлення теорії звичаєвого права у працях зарубіжних та вітчизняних вчених. Особливий акцент зроблено на висвітленні маловивченого досвіду діяльності Комісії для вивчення звичаєвого права України, яка діяла у Всеукраїнській (Українській) Академії наук в 1918 – 1934 рр. Подаються результати досліджень конкретно-історичних проблем місця і ролі звичаєвого права в системах права Київської Русі, Литовсько-Руської держави, а також інших держав, до складу яких входили українські землі протягомXVI –XIX століть.
Читацька аудиторія російська
Рассчитана на широкий круг ученых, аспирантов, студентов, всех, кто интересуется проблемами нравственного права Украины.
Книга посвящена одной из наиболее актуальных проблем истории украинского права. В ней в контексте современных достижений культурологии, социальной и юридической антропологии рассматриваются суть и характер нравственного права как социально-правового явления, теоретические аспекты происхождения и эволюции правового обычая как формы (источника) права; взаимовлияние позитивного и нравственного права. Детально анализируется процесс становления теории нравственного права в трудах зарубежных и отечественных ученых. Особенный акцент сделан на освещение малоизученного опыта деятельности Комиссии по изучению нравственного права Украины, которая действовала во Всеукраинской (Украинской) Академии наук в 1918 – 1934 гг. Даны результаты исследования конкретно-исторических проблем места и роли нравственного права в системах права Киевской Руси, Литовско-Руського государства, в состав которых входили украинские земли на протяженииXVI –XIX столетий.