Читацька аудиторія українська
Для наукових співробітників, які працюють у галузі супрамолекулярної хімії, нанохімії, органічного матеріалознавства та кристалоінженерії, а також для студентів, аспірантів та викладачів закладів освіти хімічного та фізичного профілю.
У монографії розглянуто сучасні досягнення в синтетичній та супрамолекулярній хімії каліксаренів. Показано, що функціональні каліксарени є одними з найбільш перспективних будівельних блоків для сучасної супрамолекулярної хімії та нанохімії. Представлено ефективні методи повної та селективної функціоналізації каліксаренів, які приводять до створення субодиниць молекулярних капсул, поліфункціональних рецепторів, фінітних молекулярних агрегатів та порожнинних кристалічних структур. Особлива увага приділяється методології комплексного використання найсучасніших фізико-хімічних методів для систематичних досліджень структури, динаміки та рецепторних властивостей функціональних наноструктур.
Читацька аудиторія російська
Для научных сотрудников, которые работают в области супрамолекулярной химии, нанохимии, органического материаловедения и кристаллоинженерии, а также для студентов, аспирантов и преподавателей образовательных учреждений химического и физического профиля.
В монографии рассмотрены современные достижения в синтетической и супрамолекулярной химиикаликсаренов. Показано, что функциональные каликсарены являются одними из наиболее перспективных строительных блоков для современной супрамолекулярной химии и нанохимии. Представлены эффективные методы полной и селективной функционализации каликсаренов, которые приводят к созданию субединиц молекулярных капсул, полифункциональных рецепторов, финитных молекулярных агрегатов и полостных кристаллических структур. Особенное внимание уделяется методологии комплексного использования самых современных физико-химических методов для систематических исследований структуры, динамики и рецепторных свойств функциональных наноструктур.