Читацька аудиторія українська
Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів та студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.
Розглянуто сутність і характерні особливості економіки знань, перспективи формування якої в Україні розглядається як своєрідна відповідь на виклики ХХІ ст., які є результатом прискореної глобалізації світового як економічного, так і політичного простору.Обґрунтовано фактори, що впливають на реалізацію економіки знань в Україні. На основі вивчення досвіду зарубіжних країн, що обрали шлях формування знаннєвої економіки, висвітлено індикатори та показники оцінки результативності такої економіки. Виходячи із наявного освітнього та науково-технічного потенціалів обґрунтовано заходи державної політики, що сприятимуть ефективності економічних перетворень та становленню національної інноваційної системи України як основи інституційного забезпечення економіки знань. Сформульовані на концептуальному рівні основні положення інформаціологічної економіки, яка розглядається як нова парадигма економіки знань.
Читацька аудиторія російська
Для научных работников, государственных служащих, преподавателей, аспирантов и студентов экономических специальностей высших учебных заведений.
Рассмотрена сущность и характерные особенности экономики знаний, перспективы формирования которой в Украине рассматриваются как своеобразный ответ на вызовы ХХІ в., которые являются результатом ускоренной глобализации мирового, как экономического, так и политического пространства. Обоснованы факторы, влияющие на реализацию экономики знаний в Украине. На основе изучения опыта зарубежных стран, избравших путь формирования экономики на основе знаний, отражены индикаторы и показатели оценки результативности такой экономики. Исходя из имеющегося образовательного и научно-технического потенциалов, обоснованы направления государственной политики, которые будут способствовать эффективности экономических превращений и становлению национальной инновационной системы Украины как основы институционного обеспечения экономики знаний. Сформулированы на концептуальном уровне основные положения информациологической экономики, которая рассматривается как новая парадигма экономики знаний.