Читацька аудиторія українська
Для викладачів, аспірантів і студентів юридичних вузів та факультетів, фахівців пам’яткоохоронної справи, а також усіх, хто цікавиться правовими проблемами охорони культурної спадщини.
У монографії досліджується правова природа концепції всесвітньої культурної й природної та нематеріальної культурної спадщини, її формування й тенденції розвитку в міжнародному праві. Розкривається співвідношення концепції загальної спадщини людства і всесвітньої культурної та природної спадщини. Значна увага приділяється міжнародно-правовим відносинам між державами-учасницями Конвенції ЮНЕСКО 1972 р. про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини, з однієї сторони, і Міжурядовим комітетом з охорони культурної та природної спадщини загального визначного значення – з іншої сторони – щодо захисту, вивчення та популяризації об’єктів культури і природи, які включені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Розглядаються питання імплементації міжнародно-правових норм з охорони об’єктів всесвітньої спадщини в національне право, у тому числі й України.
Аналізуються особливості міжнародно-правових відносин, що виникли у зв’язку з укладенням Міжнародної конвенції ЮНЕСКО 2003 р. про охорону нематеріальної культурної спадщини, призначеної сприяти збереженню та популяризації об’єктів, які становлять нематеріальну культурну спадщину (пісні, легенди, вірування, обряди, традиції, ремесла тощо).