Анотація українська
Черговий том Загальнослов’янського лінгвістичного атласу лексико-словотвірної серії присвячений темі "Народні звичаї". У ньому вперше представлена лінгвістична інформація, що охоплює всю територію Славії. Лексика, що міститься в томі, є надзвичайно цікавою в історико-культурному аспекті: вона є здебільшого праслов’янською, а тому відображає давні погляди слов’ян на навколишній світ, їхні уявлення про життя, смерть, щастя тощо. Карти цього тому мають на меті показати в просторовій проекції варіативні ланки однієї з найдавніших номінативних ділянок лексичної системи слов’янських діалектів, пов’язаної з традиційною духовною культурою слов’ян. Вони охоплюють такі сюжети, як назви осіб, свят і обрядів, різних ритуальних предметів і дій, локусів, абстрактних понять. Кожна карта тому супроводжується таблицею, в якій уміщено інформацію про кількісний склад картографованих лексем у різних слов’янських діалектах. Завершують том зведені індекси картографованих лексем (прямий і зворотний).
Матеріали тому вводять у науковий обіг нову інформацію про спільні й розбіжні риси слов’янських діалектів у лексиці і словотворі і дають можливість яскравіше представити діалектну диференціацію лінгвістичного ландшафту сучасної Славії.
Анотація російська
Очередной том Общеславянского лингвистического атласа лексико-словообразовательной серии посвящен теме "Народные обычаи". В нем впервые представлена лингвистическая информация, охватывающая всю территорию Славии. Лексика, содержащаяся в томе, является чрезвычайно интересной в историко-культурном отношении: будучи в большинстве своем праславянской, она отражает древние воззрения славян на окружающий мир, их представления о жизни, смерти, счастье и проч. Карты этого тома имеют целью показать в пространственной проекции вариативные звенья одного из древнейших номинативных участков лексической системы славянских диалектов, который связан с традиционной духовной культурой славян. Они охватывают такие сюжеты, как названия лиц, праздников и обрядов, различных ритуальных предметов и действий, локусов, абстрактных понятий. Каждая карта тома сопровождается таблицей, в которой содержится информация о количественном составе картографируемых лексем в разных славянских диалектах.
Завершают том сводные индексы картографируемых лексем (прямой и обратный). Материалы тома вводят в научный оборот новую информацию о сходствах и различиях славянских диалектов в области лексики и словообразования и дают возможность ярче представить диалектную дифференциацию лингвистического ландшафта современной Славии.