Читацька аудиторія українська
Збірник розрахований на широке коло читачів як в Україні, так і за її межами. Рекомендований як навчальний матеріал для слухачів Міжнародної школи україністики НАН України і студентів гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів.
До сімнадцятого випуску «Студій з україністики» ввійшли брошури Тадеуша Станіслава Грабовського (1881—1975) «Росія як «опікунка» слов’ян», перша частина — «Русь-Україна», друга — «Білорусь». Вони розвінчують загарбницьку політику Москви й адресовані не лише до польського суспільства, але й до українських і білоруських вояків царської армії, яких у роки Першої світової війни змушували проливати кров за Московську імперію. За своєю проникливістю, виваженістю характеристик, оцінкою окремих явищ та осіб, оригінальністю викладу вони і нині не втратили своєї історичної та політичної актуальності. До книжки ввійшли також роздуми автора про гетерообраз Білорусі й України у паризьких лекціях Адама Міцкєвича та його юнацькі спогади.
Читацька аудиторія російська
Сборник рассчитан на широкий круг читателей как в Украине, так и за ее пределами. Рекомендован как учебный материал для слушателей Международной школы украинистики НАН Украины и студентов гуманитарных факультетов высших учебных заведений.
В семнадцатый выпуск «Студий по украинистике» вошли брошюры Тадеуша Станислава Грабовского (1881—1975) «Россия как «опекунша» славян», первая часть — «Русь-Украина», вторая — «Белорусь». Они развенчивают захватническую политику Москвы и адресованы не только польскому обществу, но и украинским и белорусским воинам царской армии, которых в годы Первой мировой войны заставляли проливать кровь за Московскую империю. Благодаря своей проницательности, взвешенности характеристик, оценке отдельных явлений и лиц, оригинальности изложения они и сейчас не потеряли своей исторической и политической актуальности. В книгу вошли также размышления автора о гетерообразе Белорусии и Украины в парижских лекциях Адама Мицкевича и его юношеские воспоминания.