українська
Анотація:У монографії висвітлюються основні тенденції розвитку й доля бібліотек та бібліотечної справи в Україні в ХХ ст.: функціонування в різних суспільно-політичних умовах, фундаментальні зміни в організації книгозбірень та їх роль у суспільстві, традиції та інновації в діяльності бібліотек, формування бібліотечної мережі, бібліотечні фонди, інформаційні ресурси, науково-довідковий апарат, обслуговування, культурно-інформаційна та видавнича діяльність. Розглядаються види та типи бібліотек, правові засади бібліотечної справи, професійна освіта, створення громадських організацій тощо. Значна увага приділена розвитку бібліотечної науки - книгознавства, бібліотекознавства, теорії та практиці бібліотечної справи. Відзначено роль бібліотек у розвитку української державності, національної освіти, науки, культури.
Читацька аудиторія:Розраховано на фахівців - бібліотекознавців, книгознавців, бібліографознавців, а також на широке коло читачів.
російська
Анотація:Изложены основные тенденции развития и судьба библиотек и библиотечного дела в Украине в ХХ ст.: функционирование в разных общественно-политических условиях, фундаментальные изменения в организации книгосборников и их роль в обществе, традиции и инновации в деятельности библиотек, формирования библиотечной сети, библиотечные фонды, информационные ресурсы, научно справочный аппарат, обслуживание, культурно информационная и издательская деятельность. Рассматриваются виды и типы библиотек, правовые принципы библиотечного дела, профессиональное образование, создание общественных организаций и тому подобное. Значительное внимание уделено развитию библиотечной науки– книговедения, библиотековедения, теории и практике библиотечного дела. Отмечена роль библиотек в развитии украинской государственности, национального образования, науки, культуры.
Читацька аудиторія:Рассчитано на специалистов – библиотековедов, книговедов, библиографоведов, а также на широкий круг читателей.