українська
Анотація:У книзі вперше друкується корпус взаємного листування автора відомої науково-популярної праці початкуXXст. "Історія України-Русі" М. Аркаса з її редактором — літературознавцем і публіцистом В. Доманицьким. Він нараховує 61 одиницю епістолярних джерел, охоплює період 1906—1909 рр. та є непересічним джерелом для відтворення історії першого видання праці, а також підготовчих заходів щодо 2-го видання. Останні були ініційовані В. Доманицьким і відбувалися в основному в Закопаному та Кракові. У листах детально відображений видавничий процес, що відбувався у Петербурзі під доглядом В. Доманицького, зафіксований час появи книжки, схвальні і критичні відгуки на неї, отримані від читачів, намір редактора і автора щодо перевидання "Історії", конкретні заходи в цьому напрямі: залучення до співпраці відомих істориків і художників, підбір ілюстрацій, проведення В. Доманицьким з'їзду у Закопаному та ін. Другу частину книги становлять додатки, в яких зібрано 15 рецензій та відгуків на працю М. Аркаса, що друкувалися у різних тогочасних періодичних виданнях Галичини і Наддніпрянщини, листи до автора і редактора відомих сучасників із сюжетами, присвяченими "ІсторіїУкраїни-Русі". Вони допомагають глибше зрозуміти зміст основного корпусу епістолярію.
Читацька аудиторія:Книга розрахована на науковців, викладачів вузів і шкіл та всіх, хто цікавиться історією України початку XX ст. та її видатними постатями.
російська
Анотація:В книге впервые печатается корпус взаимной переписки автора известного научно-популярного труда начала ХХ вв. “История Украины-Руси” Н. Аркаса с ее редактором – литературоведом и публицистом В. Доманицким. Он насчитывает 61 единицу эпистолярных источников, охватывает период 1906-1909 гг. и является незаурядным источником отображения истории первого издания труда, а также подготовки 2-го издания. Последнее было инициировано В. Доманицким и происходило в Закопаном и Кракове. В письмах подробно изображен издательский процесс, происходивший в Петербурге под присмотром В. Доманицкого, зафиксировано время появления книги, одобрительные и критические отзывы на нее от читателей, намерения редактора и автора относительно переиздания “Истории”, конкретные мероприятия в этом направлении: привлечения к сотрудничеству известных историков и художников, подбор иллюстраций, проведение В. Доманицким съезда в Закопанном и т. д. Вторую часть книги составляют приложения, в которых собрано 15 рецензий и отзывов на работу Н. Аркаса, которые печатались в разных тогдашних периодических изданиях Галычины и Надднепрянщины, письма к автору и редактору известных современников с сюжетами, посвященными “Истории Украины-Руси”. Они помогают более углубленно понять содержание основного корпуса эпистолярия.
Читацька аудиторія:Книга рассчитана на научных работников, преподавателей вузов и школ и всех, кто интересуется историей Украины начала ХХ в. и ее выдающимися личностями.