українська
Анотація:У монографії розглянуто явище втоми у металах та сплавах, що мають різну кристалографічну структуру. Увагу акцентовано на еволюції дислокаційної структури в об’ємі матеріалу на стадії накопичення втомних пошкоджень та у зоні руйнування в період розвитку тріщини, а також на фрактографічних закономірностях утомного руйнування за умов різних значень частоти та коефіцієнта асиметрії циклу. Сформульовано в аналітичному вигляді фізичну модель розвитку областей локальної пластичної деформації. Модель є дійсною для інкубаційного та активного періодів утомного руйнування. Отримано рівняння кривої втоми та кінетичної діаграми втомного руйнування металевого матеріалу, що в явному вигляді враховує швидкість циклічного навантаження. Рівняння кінетичної діаграми втомного руйнування є дійсним для всього інтервалу довжин тріщин: від коротких до макроскопічних.
Читацька аудиторія:Для наукових та інженерно-технічних працівників, викладачів, аспірантів та студентів вищих навчальних закладів, що спеціалізуються у галузі міцності матеріалів за умов циклічного навантаження.
російська
Анотація:В монографии рассмотрено явление усталости в металлах и сплавах с различной кристаллографической структурой. Акцентируется внимание на эволюции дислокационной структуры в объеме материала на стадии накопления усталостных повреждений и в зоне разрушения в период развития трещины, а также на фрактографических закономерностях усталостного разрушения в условиях различных значений частоты и коэффициента асимметрии цикла. Сформулирована в аналитическом виде физическая модель развития областей локальной пластической деформации. Модель справедлива для инкубационного и активного периодов усталостного разрушения. Получены уравнения кривой усталости и кинетической диаграммы усталостного разрушения металлических материалов, которые в явном виде учитывают скорость циклического нагружения. Уравнение кинетической диаграммы усталостного разрушения справедливо для всего интервала длин трещин: от коротких до макроскопических.
Читацька аудиторія:Для научных и инженерно-технических работников, преподавателей, аспирантов и студентов высших учебных заведений, специализирующихся в области прочности материалов в условиях циклического нагружения.