українська
Анотація:У монографії досліджено світоглядні передумови формування стратегії та використання стратегічного управління в компаніях, організаціях й установах, а також на особистому рівні. Розглянуто сучасну структуру стратегії як продукту суб’єкт-об’єктних відносин у просторово-часовому континуумі. Сформульовано і доведено гіпотезу залежності стратегічного управління від світоглядних інтерпретацій його окремих елементів. Обґрунтовано неможливість зародження стратегічного управління (у сучасному його розумінні) в епоху, яка передує модерну. Обґрунтування місії як онтологічного елемента стратегії, бачення — як гносеологічного та цінностей — як аксіологічного елемента обумовлює універсальність стратегування та можливість побудови його загальної теорії. Розглянуто шляхи узгодження індивідуальних і колективних стратегій, а також продемонстровано, як стратегічне управління забезпечує суб’єктність організацій та індивідів.
Читацька аудиторія:Для власників та керівників підприємств і організацій, представників місцевої, регіональної, державної влади, вчених й аспірантів, а також усіх людей, які цікавляться питаннями стратегування.
російська
Анотація:В монографии исследованы мировоззренческие предпосылки формирования стратегии и использования стратегического управления в компаниях, организациях и учреждениях, а также на личном уровне. Для этого рассмотрена современная структура стратегии как продукта субъект-объектных отношений в пространственно-временном континууме. Сформулирована и доказана гипотеза зависимости стратегического управления от мировоззренческих интерпретаций его отдельных элементов. Показана невозможность зарождения стратегического управления (в современном его понимании) в эпоху, предшествующую модерну. Обоснование миссии как онтологического элемента стратегии, видения — как гносеологического и ценностей — как аксиологического элемента, доказывает универсальность стратегирования и возможность построения его общей теории. Исходя из этого, рассмотрены пути согласования индивидуальных и коллективных стратегий и показано, как стратегическое управление обеспечивает субъектность организаций и индивидов.
Читацька аудиторія:Монография предназначена для владельцев и руководителей предприятий и организаций, представителей местной, региональной и государственной власти, ученых и аспирантов, а также всех людей, интересующихся вопросами стратегирования.