Подана робота представляє досягнення у вивченні властивостей радіовипромінювання сонячної корони та просторово-часових збурень у геокосмосі, а також у розвитку дистанційних методів радіодіагностики таких природних плазмових явищ. У роботі відображені дослідження сонячної радіації та стану іоносфери в декаметровому діапазоні довжин хвиль (3 30 МГц). Авторський колектив має в розпорядженні унікальні радіоастрономічні інструменти, серед яких Український Т-подібний радіотелескоп УТР-2 (сел. Гракове, Харк. обл.) та комплекс електромагнітного дослідження навколишнього середовища (сел. Мартове, Харк. обл.). В Україні існує потужна школа декаметрової радіоастрономії та радіофізики геокосмосу, осередком якої є Радіоастрономічний інститут НАН України.
Підтвердженням актуальності та перспективності досліджень геокосмосу та сонячно-земних зв’язків стала міжнародна ініціатива XXI-го століття щодо створення наукової концепції та образу “Космічна погода”, яка повинна надати змогу прогнозувати й наочно відтворювати стан навколоземного простору. На сьогоднішній день цей напрям становить надзвичайний інтерес і за теперішнього часу активно вивчається світовою науковою спільнотою. Робота А. С. Кащеєва, А. О. Коваля, А. О. Сопіна є вагомим внеском у розвиток таких досліджень.
Основна ідея роботи полягає в тому, що є принциповим комплексне дослідження характеристик корпускулярної та радіаційної активності Сонця та глобальних збурень геокосмосу. Проведене в рамках роботи вивчення властивостей радіовипромінювання спокійного Сонця та плазмових характеристик іоносферної плазми в декаметровому діапазоні довжин хвиль
надало авторам можливість вперше отримати важливі властивості сонячного континууму, а саме енергетичні та частотні характеристики випромінювання, а також кутові розміри корони Сонця. Поряд з цим було розвинуто методи діагностики хвильових збурень іоносферної плазми, досліджено їх характеристики та встановлені основні джерела збудження в даному діапазоні довжин хвиль.
Результати роботи викладені в 18 наукових статтях, що опубліковані в провідних закордонних журналах “Journal of Atmospheric and Solar-Terrestrial Physics”, “Radio Science”, “Astronomical Notes”, “Experimental Astronomy” і доповідались на багатьох міжнародних конференціях.