Метою циклу була розробка нових і удосконалення існуючих люмінофорів на основі неорганічних матриць різного складу для сучасних детекторів іонізуючого випромінювання та оптоелектроніки.
В результаті проведених досліджень було отримано такі основні результати:
1. Одержано нові люмінесцентні матеріали для застосування у детекторах іонізуючого випромінювання та оптоелектроніці (GdCl3, Cs2LiGdCl3, CsSrCl3).
2. Вперше доведено можливість глибокої очистки розплаву йодиду цезію цирконієм. Даний спосіб очистки дозволяє видаляти з розплаву не тільки оксигенвмісні домішки, а й домішки важких металів, що дає можливість одержувати монокристали йодиду цезію з високими експлуатаційними параметрами.
3. Розроблено новий спосіб отримання люмінофорів загальної формули (Y,Tb)3Al5O12:Ce3+ з використанням наноструктурованих реагентів. Показано, що заміщення іонів Y3+ іонами Tb3+ супроводжується зсувом максимуму випромінювання Ce3+ з 550 до 562 нм та збільшенням півширини смуги люмінесценції з 116 до 125 нм, що поліпшує спектральний склад випромінювання матеріалів. Порівняно висока інтегральна інтенсивність і сприятливий спектральний склад випромінювання Tb3Al5O12:Ce3+ робить цей матеріал перспективним люмінофором для створення світло випромінюючих діодів на основі GaN-діодів. Розроблений напівпромисловий регламент синтезу Tb3Al5O12:Ce3+.
4. Розроблено новий двокомпонентний композиційний сцинтиляційний матеріал на основі мікрокристалічних гранул різних сцинтиляторів з можливість варіювання основних сцинтиляційних параметрів в широких межах. За результатами науково-технічної роботи організовано експериментальне виробництво високоефективних композиційних сцинтиляторів для багатоканальних фотодетектуючих пристроїв.
Цикл наукових робіт виконувався протягом 2009 – 2014 років в Інституті сцинтиляційних матеріалів НАН України та Фізико-хімічному інституті ім. О.В. Богатського НАН України. Цикл складається з 28 публікації у фахових наукових виданнях. До цього циклу входять 14 статей у вітчизняних, 14 у міжнародних журналах. Сумарний імпакт-фактор журналів, в яких опубліковано роботи, складає 17,557 сумарний індекс SJR складає 10,752. За даними бази даних SCOPUS роботи, що входять до циклу, було процитовано 35 разів. Отримані результати доповідалися на 11 вітчизняних та 18 міжнародних конференціях та були опубліковані в 29 тезах доповідей. Одержано 6 патентів України на винахід та корисну модель. Об'єм поданих наукових праць циклу становить ¬¬¬203 друкованих сторінок.