Цикл наукових праць складається з 45 наукових публікацій, надрукованих протягом 2007 – 2014 років.
Створено основи побудови інформаційних систем, які забезпечують розпізнавання, ідентифікацію та моделювання динамічних процесів різної природи в умовах невизначеності та сприяють прийняттю оптимальних рішень при управлінні технічними, економічними, соціальними, біологічними та іншими системами.
Отримано низку фундаментальних результатів для моделювання випадкових процесів у логістичних і транспортних мережах та в розподілених системах передачі інформації.
Цикл наукових праць містить пріоритетні результати, присвячені оптимальній ідентифікації невідомих параметрів в стохастичних моделях при наявності шуму, дослідженню мережевих структур марковського типу з локальною взаємодією між елементами, моделям оновлення та організації контекстних баз картографічних даних, математичним моделям взаємодії елементів системи при постійних збуреннях.
Запропоновано нові підходи до розпізнавання, зберігання та графічного відображення різнопланової інформації про стан динамічних об’єктів, а також нові алгоритмічні методи моделювання інформаційних мереж.
Авторами здійснено постановку нових нетрадиційних задач розробки математичних моделей оптимальної регуляції динамічних процесів, що протікають у різних функціональних системах на основі вирішення багатокритеріальних задач оптимізації.
Результати циклу мають значення для дослідження математичних методів та розробки ефективних алгоритмів моделювання процесів обробки і передачі даних в інформаційних системах в умовах невизначеності.
Результати досліджень викладено у 45 наукових працях, з яких 25 статей опубліковано у фахових наукових виданнях, в т.ч. 13 – у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Scopus. Загальний індекс цитування складає понад 5 згідно бази Google Scholar. Роботи авторів процитовано в більш ніж 24 наукових і науково-прикладних журналах.