Хоча з моменту відкриття високотемпературної надпровідності пройшло більше 30 років, механізм спарювання, що призводить до виникнення надпровідності при температурах вище 100 К, до кінця не відомий. В даний час вважається, що правильне розуміння такого незвичайного явища, як псевдощілина, яка відкривається в купратах при T* набагато більше Тс, має допомогти краще зрозуміти механізм надпровідного спарювання в високотемпературних надпровідниках, а також з;ясувати роль взаємодії надпровідності і магнетизму в формуванні спарених ферміонів при таких високих температурах. Однак фізична природа псевдощілини також до кінця не зрозуміла.
Робота присвячена експериментальному дослідженню впливу температури, магнітного поля, відпалу та опромінювання на транспортні властивості функціональних матеріалів (REBa2Cu3O7-δ (RE = Y, Ho), FeTexSe1-x) з ціллю отримання інформації про основоположні електронні процеси і взаємодії, які формують нормальну і надпровідну фазу в купратних та залізовмісних високотемпературних надпровідниках.
В рамках запропонованого проєкту планується розглянути проблеми впливу магнітного поля, високого тиску, відпалу та випромінювання на різні механізми електротранспорту високотемпературних надпровідників REBa2Cu3O7-δ (RE = Y, Ho), FeTexSe1-x.