Загальний план дослідження передбачає обґрунтування теоретико-методологічних засад визначення впливу політики інституціональної конвергенції на розвиток промисловості та розроблення концептуальних підходів щодо формування комплексу інституціональних заходів орієнтованих на подолання деструктивної конкуренції в промисловості.
Ідея дослідження полягає в тому, що в умовах відсутності інституціональної конвергенції, будь які заходи спрямовані на подолання деструктивної конкуренції в промисловості будуть неефективними, оскільки наражатимуться на протидію суб’єктів господарювання. Задля відмови від деструктивної конкуренції суб’єкти господарювання мають мати особисті стимули, які будуть закріплені інституціонально.
Основна наукова гіпотеза, прийнята до розробки, полягає в тому, що самі лише інститути не здатні регулювати суспільні відносини. Задля дієвості державних механізмів інституціонального регулювання має бути досягнуто паритет між державними інтересами та інтересами суб’єктів господарювання, тобто досягнуто стану інституціональної конвергенції.
Основні етапи роботи:
I етап. Дослідження впливу політики інституціональної конвергенції на конкурентні відносини в промисловості.
II етап. Розробка концептуальних підходів щодо формування комплексу інституціональних заходів, орієнтованих на подолання деструктивної конкуренції в промисловості.
Соціально-економічна значимість наукової роботи полягає в тому, що розроблення комплексу теоретико-методологічних засад визначення впливу політики інституціональної конвергенції на розвиток промисловості та концептуальних підходів щодо формування комплексу інструментів подолання деструктивної конкуренції в промисловості дозволить визначити адекватність діючих інститутів та їх інституціональних умов в промисловості, що склалися та удосконалити діючі, а також сформувати нові інститути, які забезпечать сприятливі умови для подолання деструктивної конкуренції в промисловості.