Метою роботи є розробка нового гелю ранозагоюючої і антимікробної дії з протеолітичним ензимом серратіопептидазою, антисептичним агентом і стимулятором регенерації тканин на основі карбополу, дослідження його фізико-хімічних, біохімічних властивостей, здійснення медико-біологічної перевірки.
Тема є актуальною, оскільки пропонує використання сучасних хімічних і біотехнологічних підходів для вирішення як фундаментальних, так і практичних питань: створення нового біоактивного матеріалу на основі карбополу, здатного в залежності від умов сорбувати значну кількість запального ексудату, чинити ефективну протизапальну і протеолітичну дію, поступово вивільняючи ензим та біологічні активні речовини (БАР).
Лікування ран з великим вмістом некротичних тканин, що важко видаляються в процесі традиційної обробки є серйозною проблемою сучасної хірургії. Вітчизняна медицина користується великою кількістю лікарських препаратів для місцевого лікування ран та інших пошкоджень шкіри, однак їх переважна частина це препарати, розроблені в середині минулого століття, що поступаються за ефективністю та безпекою сучасним. В даний час на прилавках аптек все рідше з'являються нові вітчизняні препарати для репарації пошкоджень шкіри, в основному, це аналоги зарубіжних засобів, тому розробка нового препарату з урахуванням сучасних досягнень фармацевтичної технології є актуальним, важливим і соціально-значимим дослідженням.
Одержаний біогель з серратіопептидазою і БАР на основі карбополу буде орієнтований на охорону здоров'я, включаючи медицину катастроф. До потенційних споживачів можна віднести МОЗ України (області і регіони), Міністерство оборони України, комерційну аптечну мережу, відомчі і приватні лікувальні установи.
Доцільність складу ранозагоюючого гелю зумовлена комплексним підходом, основою якого є використання багатокомпонентної композиції, що впливає на ключові механізми репарації.