Результати:
| На конференції було заслухано понад 40 доповідей, які відобразили накопичений науковий і практичний досвід інтродукції та дослідження рослин ex situ. Обговорювалися різні стратегії збереження біорізноманітності рослин ex situ: підтримання унікальних колекцій живих рослин, розробки біотехнологічних методів розмноження рослин, насамперед рідкісних та зникаючих, для яких неприйнятні традиційні методи розмноження; створення банків вегетативних та генеративних пропагул in vitro.
Було обговорено питання, пов’язані з акліматизацією та селекцією рослин, збереженням і збагаченням рослинного різноманіття. Відбулися жваві дискусії щодо проблем інвентаризації живих колекцій рослин у ботанічних садах, необхідності застосування найсучаснішої системи класифікації квіткових рослин APG IV та їх походження. Значну увагу приділено обговоренню проблеми попередження фітоінвазій.
Учасники конференції відзначали, що в сучасних умовах, коли глобальна втрата біорізноманітності та деградація екосистем визнані у світі як одні з найсерйозніших проблем, роль ботанічних садів і дендропарків, їхня відповідальність за збереження рослинного біорізноманіття зростає. Ботанічні сади посідають місце серед найбільш важливих та активних інститутів, які беруть участь в охороні біорізноманітності ex situ. |