31 серпня 2023 року на сайті інформаційної платформи «Укрінформ» було опубліковано статтю першого віцепрезидента НАН України академіка НАН України Володимира Горбуліна і директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентина Бадрака, яку присвячено двом ключовим питанням українського сьогодення – як зупинити Росію і куди рухатись Україні.
Експерти розглянули такі питання:
- Суспільно-політичне тло української боротьби за незалежну державу;
- Що є ключовим на геополітичній арені - замирення задля комфорту чи пріоритет сили?
- Чим наша війна відрізняється від інших, у чому її унікальність, та як це використати в майбутньому?
- Відмінність стратегій деокупації західних та українських генералів;
- Військова площина питання про майбутнє України – чи неминуча нова велика війна?
- Потенціал підтримки українських стратегій розвитку оборонного потенціалу й забезпечення технологічного відриву від ворожої країни.
Автори статті особливо наголосили на винятковій цінності технологічних переваг над противником, що веде до збереження людського потенціалу: «Україна не може витрачати людський ресурс «за радянським, жуковським принципом», тому потрібно максимально забрати людей із поля бою, а навантаження перенести на технології, щоб у обороні ворога зустрічали передусім роботи й атакували противника запрограмовані машини. Людський ресурс РФ незіставний та необмежений, особливо за умов дивної деградації російського суспільства, орієнтованого на «волю царя», навіть бездарного, цинічного та готового вважати своїх підданих гарматним м’ясом. (...) Здається, разом із розвитком оборонного потенціалу Києву слід рухатися у бік виконання кількох політичних завдань. Перше – це безпекові угоди на двосторонньому рівні. Це не історія про гарантії безпеки, але пряма допомога. США, Британія, Німеччина, Японія, окремо країни G7, НАТО та ЄС – це вимір особливих можливостей. (...) Наявність високотехнологічної зброї для результативного опору, вітчизняних ракетного та дронового мечів для нанесення дзеркальних ударів по об’єктах противника в глибині його території, достатніх ресурсів та беззастережної політичної підтримки демократичного, розвиненого світу – ось складники, необхідні для завершення війни після повного звільнення територій від путінської чуми. Безперспективність подальшого ведення війни має стати головним аргументом для Кремля».
Ознайомитися з
повним текстом статті Джерело: інформаційна платформа «Укрінформ»