5 вересня 2023 року Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar), започаткований у Науково-дослідному відділенні хімії функціональних матеріалів Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України, запрошує науковців, аспірантів, студентів, викладачів і всіх охочих на чергову онлайн-лекцію.
Лектор – професор Філ Баран (Prof. Phil Baran) з Дослідницького інституту Скріппса (США), один із найвідоміших хіміків-синтетиків сучасності. Лабораторія професора Філа Барана працює в галузі хімічного синтезу, який суттєво впливає на швидкість відкриття і створення нових ліків як шляхом розроблення у галузі тотального синтезу складних природних продуктів (терпенів, алкалоїдів, пептидів і олігонуклеотидів), так і шляхом розроблення нових реакцій та методів.
Тема лекції – «Спрощуємо синтез за допомогою електрики» («Simplifying synthesis with Electricity»). Органічний синтез – одна з найбільших галузей хімії, яка істотно впливає на розвиток цивілізації. У своїх найсучасніших проявах він втілює у реальність мрію про алхімію (перетворення чогось нікчемного на щось цінне). Передбачити конкретні події, що змінять напрям розвитку цієї галузі, доволі складно. У цій доповіді професор Філ Баран на прикладах покаже, як один із найстаріших і найдешевших реагентів на Землі – електрон – може сприяти новим ретросинтетичним перетворенням і допомагати шукати прості, ідеальні рішення для відповіді на давні виклики.
Початок – о 17:00 за київським часом.
Zoom link:
Meeting ID: 459 004 2894
Passcode: Ch24022022
Мова семінару – англійська.
Участь вільна.
Координатор семінару – член-кореспондент НАН України, професор Валентин Чебанов (chebanov@gmail.com; info@isc.kh.ua).
Коротко про захід
Майже півтора року тому вчені Науково-дослідного відділення хімії функціональних матеріалів Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України започаткували й удоступнили для широкого кола науковців Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar), на якому з доповідями та лекціями виступають провідні науковці-хіміки світу. Зокрема, курс лекцій прочитали нобеліати Жан-Марі Лен, Жан-П’єр Соваж, Ричард Робертс, Курт Вютріх, а також провідні професори з Франції, Швейцарії, Австрії, Німеччини, США, Нідерландів та інших країн. За цей час відбулося близько 30 лекцій, до яких онлайн і офлайн долучилося понад 9 тисяч учасників. Відеозаписи всіх лекцій Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar) і докладну інформацію про засідання шукайте на сайті Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України. За інформацією Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України