Цього літа Інститут гідробіології НАН України почав виконувати проєкт «Розробка технологій та заходів з ревіталізації річкових систем, що постраждали внаслідок російської агресії, як складова розділу 8 Планів Управління Річковими басейнами» за ґрантом Національного фонду досліджень України. І вже 8–14 вересня 2023 року науковці установи виконали в межах цього проєкту перші комплексні натурні гідроекологічні дослідження річкових систем басейну річки Ірпінь, постраждалих від російської агресії, аби вивчити структури їхньої гідробіоти й оцінити негативні зміни. До експедиції долучилися гідрологи й гідробіологи, які спеціалізуються у різних сферах гідроекології, – фахівці з водної та прибережно-заплавної рослинності, макробезхребетних і риб.
Учасники досліджень мали на меті визначити біотичну структуру (фітопланктон, фітобентос, вищу водяну рослинність, макробезхребетних, риб) і абіотичні компоненти (гідроморфологічні й фізико-хімічні показники, показники стоку й витрат води) масивів поверхневих вод басейну річки Ірпінь, на який істотно вплинули бойові дії та оборонні заходи.
Обсяг виконаних робіт відповідає вимогам Постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод» і навіть перевищує їх.
За інформацією Інституту гідробіології НАН України