Наукові співробітники Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України (ФХІ) та Товариства з додатковою відповідальністю «ІНТЕРХІМ» (ТДВІ) в межах роботи освітньо-науково-виробничого інноваційного комплексу «МедХімФарм» провели організаційно-інформаційну зустріч для здобувачів вищої освіти спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» освітньо-професійної програми «Фармація» факультету хімії та фармації Одеського національного університету імені І.І. Мечникова (ОНУ).
|
|
На зустрічі з доповідями виступили: декан факультету хімії та фармації ОНУ кандидат хімічних наук Менчук В.В. («Історія створення освітньо-науково-виробничого інноваційного комплексу «МедХімФарм»»), директор ФХІ член-кореспондент НАН України Кузьмін В.Є. («Історичний розвиток та головні напрями роботи ФХІ ім. О.В. Богатського»), старший науковий співробітник ФХІ кандидат хімічних наук Скрипинець Ю.В. («Основні напрями роботи лабораторії біоаналітики та фарманалізу»), старший науковий співробітник ФХІ кандидат біологічних наук Шестеренко Є.А. («Основні напрями роботи лабораторії медичної біотехнології та ензимології»), завідувач лабораторії молекулярної фармакології та медицини ФХІ доктор біологічних наук Ларіонов В.Б. («Етапи створення новаторсбких лікарських засобів»), керівник проєктів та програм ТДВІ кандидат хімічних наук Мальцев Г.В. («Вимоги до валідації методик у фарманалізі»), начальник відділу маркетингу ТДВІ Смірнова К.О. («Внесок маркетингу у виробничу діяльність фармацевтичної промисловості»).
|
Голова наукової ради освітньо-науково-виробничого інноваційного комплексу «МедХімФарм», завідувач відділом біомедицини ФХІ та науковий консультант ТДВІ академік НАМН України, доктор біологічних наук, професор Головенко М.Я. підбив підсумки зустрічі та розповів про спільні інноваційні розробки ліків ФХІ, ОНУ та ТДВІ.
Наприкінці зустрічі студенти мали змогу задати питання провідним науковцям та фахівцям фармацевтичної галузі. Проведена зустріч продемонструвала зацікавленість науковців та виробників препаратів у виконанні студентами проєктних завдань, стажуванні протягом року та залученні їх до роботи у час вільний від навчання.
Наступнього дня студенти відвідали завод та хімічний лабораторний корпус ТДВІ, де співробітники та керівники підприємства провели ознайомчу відкриту лекцію щодо організації виробничого процесу у наступних відділах: хімічного виробництва органічних продуктів, виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів, виробництва готових лікарських засобів та аналітичній лабораторії відділу контролю якості.
Фахівці підприємства розповіли про основні завдання кожного відділу, специфіку роботи, оснащення та відповідність міжнародним стандартам з виготовлення лікарських засобів. Після відкритої лекції здобувачі мали можливість відвідати кожний відділ підприємства та ознайомитись із його організацією, сучасним обладнанням, процесами синтезу, очищення, виготовлення та пакування лікарських засобів, а також методами аналітичного аналізу якості ліків на всіх етапах виробництва.
Довідково.
Освітньо-науково-виробничий інноваційний комплекс «МедХімФарм» заснований Фізико-хімічним інститутом ім. О.В. Богатського НАН України (ФХІ), Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова (ОНУ) і Товариством з додатковою відповідальністю «ІНТЕРХІМ» (ТДВІ).
Комплекс сприяє впровадженню системи ступеневої підготовки фахівців за наскрізними навчальними планами та програмами, ефективному використанню наукових та педагогічних кадрів, навчально-лабораторної та виробничої бази, підвищенню кваліфікації викладачів закладів освіти і працівників підприємств, спільному проведенню науково-дослідних робіт, апробації та використанню результатів наукових досліджень, підготовці наукових кадрів, розробці навчально-методичного забезпечення тощо.
У системі управління комплексом передбачено методи ведення інноваційної діяльності, інструменти інноваційної діяльності та інформаційну підтримку. Комплекс – це проєкт, цілями якого є створення постійно діючої платформи задля ефективних взаємодій у науковому та освітньому середовищах, а також вирішення проблем комунікації вчених із фахівцями суміжних сфер промисловості та бізнесу, розвиток уміння комерціалізації результатів досліджень. Значне місце при цьому приділяється питанню належного управління науково-практичними дослідженнями, що забезпечує відповідний організаційний контроль на всіх етапах розвитку досліджень та прискорення термінів реалізації інвестиційного проєкту. До завдань належать також забезпечення притоку молодих спеціалістів у сферу досліджень і розробок та демонстрація їх можливого кар'єрного зростання, а також популяризація науки. Комплекс “МедХімФарм” сприяє більш ефективній реалізації пріоритетів державної політики в інноваційній сфері за рахунок гнучкості, мобільності та більшої свободи дій, з урахуванням світових поточних тенденцій. В Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова напрацьовуються принципи формування державного замовлення з урахуванням загальнодержавних і регіональних потреб підготовки фахівців з вищою освітою, розроблено й затверджено спільні програми університету та Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України у сфері підготовки здобувачів ступеня доктора філософії.
Публікації з теми:
За інформацією ФХІ ім. О.В. Богатського НАН України